Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Karpuzlu Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 5 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Karpuzlu Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karpuzlu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  tarihçe
  Okulumuz Kasım 1992 de Şehit Şenol Akar İlkokulu ile Karpuzlu Lisesi orta kısmının birleşmesi ile açılmıştır. İlkokul kısmı 1928 yılında Demircidere İlkokulu olarak, bugünkü Merkez camiinin yerinde 3 yıllık açılmıştır. 1939 yılında 5 yıllık öğretime başlamıştır. 1949 yılında yıkılan eski okul binasında öğretime başlamıştır. Daha sonra 1962 yılında I.blok , 1964 yılında II.blok yapılarak , şu anda lise binası olan yerde göreve başlamıştır. 1971 yılında Belediye kurulup kasaba olunca okulun adı da Karpuzlu Merkez İlkokulu olmuştur.
  [​IMG]
  Okulumuzdan mezun olan ve Siirt'in Şırnak ilçesinde teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenol Akar'ın adının ebedileştirilmesi için 30.01.1989 tarihinden itibaren okulumuzun ismi Şehit Şenol Akar İlkokulu olarak değiştirilmiştir. Şu anda öğretim yapılan binaya 1 Kasım 1992 tarihinde geçilmiştir.

  Şuan okulumuzda ana sınıfı dahil olmak üzere toplam 15 adet derslik bulunmaktadır.1.kademede yer alan sınıflar tek şubedir.2.kademede ise her sınıf 3 şubeden oluşmaktadır.

  Ayrıca okulumuzda Bilişim Teknolojisi sınıfı, Fen ve Teknoloji laboratuarı,Teknoloji Tasarım Atölyesi,Matematik sınıfı ve kütüphane bulunmaktadır. Okulumuzun mevcudu ise 352'dir.
  [​IMG]

  MİSYON

  Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programlarını, çevre faktörlerini de dikkate alarak imkânlar dâhilinde dünyada gelişmekte olan teknolojiden en iyi şekilde yararlanarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak öğrencilerin kabiliyet ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmeti sunmak onları sosyal, kültürel, ekonomik ihtiyaçlarını karşılayarak yeteneklerini geliştirmelerine ortam hazırlamak, üst öğretim kurumlarına nitelikli öğrenciler yetiştirmek ve "Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu" olarak eğitim ve öğretimin kalitesini arttırmak temel işlevimizdir.
  [​IMG]

  VİZYON

  Okulumuzda; Atatürk ilke ve inkılâplarını benimseyen, onları yaşam felsefesi olarak kabul eden, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireylerin yetiştirildiği, demokratik yaşam felsefesinin herkes tarafından benimsendiği, insan haklarına saygının egemen olduğu, teknolojik ve bilimsel gelişmelerin herkes tarafından benimsenerek kullanıldığı, araştırmacı, bilgiyi hayata uygulayabilen bireylerin yetiştirildiği, öğrenmenin her fert için yaşam boyu devam ettiği ilkesinin her zaman temel ilke olarak kabul edildiği, Türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliklerinin önemli bir parçası olarak, hizmetin yürütüldüğü bir çevrede eğitim, bilim ve kültür merkezi olmak.

  Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu Aydın Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KARPUZLU

  Adı: ŞEHİT ŞENOL AKAR İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: BAYRAKTEPE MAH.

  Telefon Numarası: 2567411010

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi:Şehit Şenol Akar İlköğretim Okulu
  [​IMG]


  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehit Şenol Akar Forum Tarih
Şehit Şenol Uçtu İlköğretim Okulu Bilgileri Köprübaşı Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Mart 2012
Şehit Şenol Özbay İlköğretim Okulu Kavaklıdere Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 5 Ocak 2011
Şehitler Haftasıyla İlgili Şiirler Şiirler 22 Aralık 2013
Şehitler Günü Yazı Makaleler-Denemeler 9 Mart 2013
Çanakkale Şehitleriyle İlgili Şiirler Şiirler 21 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş