Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu: Binali İle Temir

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda Dine tarafından 21 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu: Binali İle Temir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayının üçüncü haftasında da yeni bir oyunla tiyatro seyircinin karşısına çıkıyor. Binali ile Temir adlı yeni oyun 20-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.

  Murathan Mungan’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın sahneye uyarlayıp, yönettiği Binali ile Temir oyunu, insanlardan uzak bir dağda yaşanan hesaplaşmanın hikâyesi. Çoban Temir’in ormanda yaralı olarak bulduğu namlı bir eşkıya olan Binali, yaralı haliyle kendine yardım eden Temir’e buyruk vermeye kalkışır. Ancak bu tavır buyruk almayı bilmeyen Temir’in hiddetiyle karşılanır. Ne namlı bir eşkıya olmasının ne de gücün korkusunu taşımayan Temir, Binali’ye karşı bir cengi başlatır. İyileşmeyi bekleyen Binali’nin de cenk sırası gelecektir. Silahları erkeklik, cesaret, güç ya da sevgi olan “cenk”i kazananı aslında ruhu en az yaralı olanın gücü belirleyecektir.

  Dramaturgluğunu Dilek Tekintaş’ın, sahne tasarımını Barış Dinçel’in, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, müzik tasarımını Çiğdem Erken ve Uskan Çelebi’nin, ışık tasarımını Mustafa Türkoğlu’nun, efekt tasarımını Mustafa Emin Duman’ın yaptığı oyunda; Haldun Ergüvenç, Yıldırım Fikret Urağ, Gün Koper ve Uskan Çelebi rol alıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şehir Tiyatroları'nın Yeni Forum Tarih
Büyükşehir nedir ne demektir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Yaşadığınız şehirde de şehrinizin sembolü olmuş eserler var mıdır kısaca Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017
Yaşadığınız şehirde Türk kültür sanat ve mimarisinin özelliklerini yansıtan eserleri nelerdir Sorular ve Cevaplar 6 Şubat 2017
Şehirleşme nüfus özelliklerini nasıl etkiler madde madde kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
2017 Nevşehir nüfusu Nevşehir Tanıtımı 31 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş