Şarkışla Merkez Anaokulu Sivas Şarkışla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şarkışla Merkez Anaokulu Sivas Şarkışla konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şarkışla Merkez Anaokulu Hakkında - Şarkışla Merkez Anaokulu Tanıtım - Şarkışla Merkez Anaokulu Resimleri - Şarkışla Merkez Anaokulu İletişim  Şarkışla Merkez Anaokulu Sivas Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şarkışla Merkez Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şarkışla Merkez Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şarkışla Merkez Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
  Şarkışla Merkez Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :
  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: SİVAS / ŞARKIŞLA
  Adı: ŞARKIŞLA MERKEZ ANAOKULU
  Adresi: ŞARKIŞLA MERKEZ ANAOKULU YILDIRIM MAHALLESİ, CAMUZ YATAĞI MEVKİİ, BELKENT SİTESİ
  Telefon Numarası: 3465125348
  Faks Numarası: 3465125348
  Web Adresi : www.kresrehberi.com
  Mail Adresi : bilgi@kresrehberi.com

  Kreş Detayları

  Anaokulu 3-6 yaş arasındaki 36-72 aylık çocuklara eğitim vermektedir.

  Anaokulları 3- 6 yaş grubu çocukların eğitiminin verildiği kurumlardır. Anaokullarını ailenin çocuk üzerindeki rolüne katkıda bulunan; çocuğun sosyal , duygusal, fiziksel ve bilişsel gelişimi destekleyen kurumlar olarak değerlendirmek gerekir.
  Çocuk doğumdan 3 yaşa kadar olan süreçte ben merkezcidir. Bu dönemde paylaşmayı istemez, birebir ilişki kurmak ister, yalnız oynamaktan rahatsızlık duymaz. 3 yaştan sonraki dönemde ise yaşıtlarıyla birlikte olabileceği oyun gruplarına ihtiyacı vardır. Çocuk oyun gruplarında arkadaşlık kurmayı ve arkadaşlığı sürdürmeyi öğrenir. Böylece ben merkezli bir yaşantıdan paylaşma, kendini kabul ettirme gibi sosyal becerilerin yer aldığı bir yaşantıya yönelir .
  Anaokulları çocuğun sadece oyun oynadığı yerler olarak düşünülmemelidir. Oyun çocuk için ihtiyaçtır. Çocuk anaokulunda en iyi oyun ortamını bulur, akran gruplarıyla işbirliğini geliştirir. Çocuk kendi hakkını korurken başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi öğrenir. Uzun yıllara dayalı araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmının yetişkinlikte bireyin kişilik yapısına tavır,alışkanlık, inanç ve değer yargılarını biçimlendirdiği görülmüştür. Aslında yapılan araştırmalar insan hayatı boyunca kazanacağı niteliklerin %60’ını bu dönemde kazandığını göstermektedir.
  Anaokullarında, eğitim bilgi aktarımından çok, sözel faaliyetlerin geliştirildiği ve çocuğun yeteneğinin ortaya çıkarıldığı ortamlar olmalıdır. Froebel’in deyişiyle: “Anaokulunun amacı, öğrenmeye ilgi uyandırmaktır.”
  Anaokulu eğitim programları çocuğun zihinsel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimini destekleyebilmelidir. Yapılan araştırmalarda , 17 yaşına kadar olan zihinsel gelişmenin %50’sinin 4 yaşına, %30’unun ise 4 yaşından 8 yaşına kadar oluştuğu, 18 yaşına kadar gösterilen okul başarılarının %33’ünün 0-6 yaşına kadar aldıkları eğitime bağlı olduğu görülmüştür.
  Anaokulları çalışan anneler için 3 yaş sonrası, çalışmayan anneler için ise 4 yaş sonrası düşünülmelidir. Bu süreçte aile iletişimi ve okul-aile etkileşimi oldukça gereklidir. Anaokulu aileye çocuğun gelişim sürecine destek olmak için vardır. Aileye yardımcı kurumlardır.Böylece farklı aile yapılarından gelen çocuklar ortak eğitim hedefleri doğrultusunda sosyal, bilişsel ve duygusal olarak desteklenir.  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şarkışla Merkez Anaokulu Forum Tarih
Sivas Şarkışla Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Sivas Tanıtımı 30 Kasım 2012
Çatalyol Köyü Hakkında Bilgi Şarkışla Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Yükselen Köyü Hakkında Bilgi Şarkışla Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Yunusören Köyü Hakkında Bilgi Şarkışla Sivas Sivas Tanıtımı 21 Ocak 2011
Yeniyapan Köyü Hakkında Bilgi Şarkışla Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş