Şarap Kilo Aldırır mı?

'Diyet Beslenme' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 13 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Şarap Kilo Aldırır mı? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şarap Kilo Aldırır mı?


  Soru:
  Bir insan her gece üç bardak şarap içiyorsa kilo alır mı? Az şeker içeren şarap kilo almamıza neden olur mu?

  Cevap: Şarap, bir alkol çeşididir, ekstra kalori içerir ki vücudumuz tipik olarak bu enerjiyi kullanmaz. Alkolden alınan kalori, vücut yağları gibi depolanır ve daha sonra kilo almamıza neden olurlar. Tatlı şaraplarda daha fazla şeker vardır böylece kuru şaraplardan daha fazla kalori içerirler. Bir şarapta alkol oranı ne kadar yüksek olursa o kadar kalori oranı da yüksek olur.
  Sadece şarap kalori içermez aynı zamanda çoğu insanın şarap içerken atıştırdığı yiyeceklerde de fazla yağ vardır. Ayrıca bu atıştırmalar kilo almamıza neden olurlar. Alkollü içeceklerden iştahın açımasına neden olur böylelikle şarağ içtiğinizde daha fazla yemeye de başlarsınız.

  Sağlık uzmanları, kadınların bir günde bir bardaktan ve erkeklerin ise 2–3 bardaktan fazla alkol almamasını tavsiye ediyor. Bazı araştırmalar, bir günde 4 bardak alkol alan kadınların göğüs kanserine yakalanma risklerinin daha fazla olduğunu ileri sürüyor. Diyer bir deyişle, bir günde alınan 4–5 bardağın, kardiyovasküler hastalığının riskinin azamasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Ne olursa olsun her kadının bir günde 4–5 bardaktan daha fazla alkol almaması gerekiyor.
   

Bu Sayfayı Paylaş