Şanlı tarihimiz kitap oldu

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Şanlı tarihimiz kitap oldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Yıllardır süren hazırlık çalışması tamamlanarak yazılan, 656 sayfalık "Büyük Galatasaray Tarihi" kitabı, kulübümüz tarafından basıldı. Kulübümüzün resmi internet sitesinden duyurulan kitabın, 4 yıl boyunca, İstanbul, Ankara ve İngiltere'deki değişlik arşivlerde, kütüphanelerde haftalarca süren ve aralarında bilim adamlarının da bulunduğu uzman bir ekibin çalıştığı projeyle hazırlandığı bildirildi. Türkiye'de ilk kez, kapsamlı bir Galatasaray tarihi yazıldığı ve ilk kez yayınlanacak fotoğrafların gün ışığına çıkarıldığı ifade edildi.
  Kitabın hazırlanması sırasında, kulübün kurucusu Ali Sami Yen dahil, bugüne kadar bilinmeyen birçok özel arşive ulaşılırken, Galatasaray Müzesi de baştan sona tarandı, Osmanlıca metinler çevrilerek birçok yeni bilgiye erişildi. Nesnel ve bilimsel bir bakış açısıyla kitabın yazımı ve tasarımı tamamlanarak basıldı.
  656 sayfadan oluşan ve bugüne kadar yayınlanmamış bir çok fotoğraf ve belgeyi içeren, metinleri Mehmet Şenol ve kısa bir süre önce vefat eden Mehmet Ali Gökaçtı tarafından hazırlanan, önsözü kulüp kongre üyesi Kemal Onar tarafından yazılan Büyük Galatasaray Tarihi kitabı, ana ekseni futbol olmak üzere sportif, idari, mali etkinlikleri de içerecek şekilde kaleme alındı.
  Sarı-kırmızılı kulübün kuruluş yılından ilham alan bir anlayışla 1905 adet basılan kitap, 1'den 1905'e kadar numaralandırıldı.
  29.5x37.5 cm. ebadında hazırlanan özel baskılı kitap, piyasada satışa sunulmayacak. İlk 3 numaralı kitaplar kulübe ait olup, diğer numaralı baskılar 400 YTL bağış karşılığında takdim edilecek.
  Özel Baskıdan temin etmek için şimdiden rezervasyon yaptırılması gerekiyor.
  Sınırlı baskı adedi nedeniyle, rezervasyonlarda başvuru sırası esas alınacak.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş