Şam Film Festivali'nde Türkan Şoray bölümü

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 5 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Şam Film Festivali'nde Türkan Şoray bölümü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'nin onur konuğu, ünlü oyuncu Türkan Şoray'ın şeref konuğu olduğu 18. Şam Uluslararası Film Festivali, Pazar günü başlıyor. Suriye Kültür Bakanlığı tarafından ağırlanacak olan

  Hediye Levent'in haberi

  Türkan Şoray için, festival programı içinde özel bir bölüm oluşturuldu. Bu çerçevede, Şoray'ın hayatının ve filmlerinden kesitlerin yer alacağı sinevizyon gösteriminin yanısıra, Suriye Kültür Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Şoray ortak bir basın toplantısı düzenleyecek.

  Şam'a Pazar günü sabah erken saatlerde gelmesi beklenen Türkan Şoray için 5 günlük program hazırlandığı, ancak programın Şoray'ın isteği çerçevesinde detaylandırılacağı ve ünlü yıldızın başkent Şam dışındaki kentleri de ziyaret edebileceği kaydedildi.

  Suriye basınında festivale ilişkin haberlerde 'Sultan' lakabıyla anılan Türkan Şoray, "Selvi Boylum Al Yazmalım" adlı filmini de Suriyeli sinemaseverlerle birlikte izleyecek.

  UMUT, BAL, YUMURTA VE CENNETİ BEKLERKEN

  Ödüllü yönetmen Semih Kaplanoğlu'nun 'Bal' filmi ile açılacak olan festivalde, Kaplanoğlu'nun 'Yumurta' adlı filmi de gösterilecek.

  Türk filmleri kategorisinde Suriyeli sinemaseverlerin izleyeceği filmler arasında Nuri Bilge Ceylan'ın 'Üç maymun', 'İklimler', 'Uzak' ve 'Mayıs Sıkıntısı', Derviş Zaim'in 'Cenneti Beklerken', Çağan Irmak'ın 'Babam ve Oğlum', Yılmaz Erdoğan'ın 'Neşeli Hayat', Mehmet Eryılmaz'ın 'Hazan Mevsimi' ve Yılmaz Güney'in 'Umut' adlı filmleri de yeralıyor.

  'Bal' filminin oyuncusu Tülin Özen'in de davetli olarak katılacağı film festivalinde, Reha Erdem'in 'Kosmos' adlı filmi, İspanya, ABD, Rusya, Fransa gibi ülkelerden katılan 24 film ile büyük ödül için yarışacak.

  Festivalde, Türk filmleri kategorisinin yanısıra Roman Polanski, Emir Kusturica gibi ünlü yönetmenlerin filmlerinin sunulacağı özel bölümler de bulunuyor.

  Türkiye'den katılımın olmadığı kısa film yarışması dalında ise, dünyanın farklı ülkelerinden 91 kısa film yarışacak.

  Film festivali çerçevesinde Şam'a gelecek olan Türk sinemasının meslek örgütlerinin temsilcileri de, Suriyeli sinemacılarla ve meslek örgütleri ile biraraya gelecek.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şam Film Festivali'nde Forum Tarih
Sammy’nin Maceraları Filmi Sinema Film Tanıtımları 17 Eylül 2010
Bir Filmdir Yaşamak... Diğer Resimler 12 Mayıs 2009
Şampiyon (The Wrestler) Filminin Afişi Sinema Film Tanıtımları 24 Mart 2009
Yaşamın Kıyısı'nda yılın en iyi 10 filmi arasında Sinema Dünyasından Haberler 6 Aralık 2008
Bir Film Afişinin Yapım Aşamaları - Film Afişi Nasıl Yapılır ? Grafik ve 3D Tasarım 27 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş