Şakirpaşa İlköğretim Okulu Seyhan Adana

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Şakirpaşa İlköğretim Okulu Seyhan Adana konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şakirpaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Şakirpaşa İlköğretim Okulu Tanıtım - Şakirpaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Şakirpaşa İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  [​IMG]

  Tarihçe:

  Okulumuz; özel idareye ait arsa üzerinde, devletimizin başlayıp, eğitim ve öğretime hazır hale getirdiği devlet okuludur.

  Osmanlı yönetiminin egemen kılmaya çalıştığı politikaları fazlaca dikkate almamak ile bilinen Vali Şakir Paşa, bu nedenden dolayı Osmanlı yönetiminden destek görmez. Daha çok kendi yerel olanakları ile hareket ettiği söylenen Şakir Paşa, zamanında “Hacı Seyit’in Bağı” olarak bilinen ve bugünkü adıyla Şakirpaşa olan semt girişine kendi adıyla anılan bir konak yaptırır. Mahallenin ilk orta okulu olması dolayısıyla bu isim okulumuza da verilmiştir
  Vilayetten konağına arabasıyla gidip gelen ve keyfine düşkün biri olarak bilinen Vali Şakir Paşa, 1886 yılında “Bağdat-Berlin Tren Hattı” tamamlandığı zaman konağına trenle gidip gelmeye karar verir.
  Ancak istasyon olmadığı için konağın civarına geldiğinde imdat frenini çekerek durdurur treni. Daha sonra “Bu böyle olmayacak” diyerek, bugün Yeşilevler Mahallesi ile Şakirpaşa Mahalesi arasında bulunan yine kendi adıyla anılan Şakirpaşa istasyonunu yaptırır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ te Kurtuluş Mücadelesi esnasında bu konakta kalıp O dönemde Atiye Yerdelen Hanımefendinin mülkiyetinde bulunan bu konakta önemli görüşmeler yapmıştır.

  1990 yılında Şakirpaşa Mahallesinde eğitim-öğretim hayatına Şakirpaşa Orta okulu olarak başlayan okulumuz 8 yıllık kesintisiz eğitimin ardından İlköğretim statüsüne geçmiştir.

  Okul 1990-1997 yıllarında tekli eğitim verirken 1997 yılından itibaren ikili eğitime geçmiştir. 2000 eylülünden beri şu anki yeni binasında 5 yönetici 64 öğretmen 1400 öğrenci ve 4 hizmetlisi ile eğitimine devam etmektedir

  Şakirpaşa İlköğretim Okulu Adana Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Şakirpaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Şakirpaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Şakirpaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Şakirpaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  okulumuz Hakkında

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADANA / SEYHAN

  Adı: ŞAKİRPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: ONUR MAH.77 SOK. NO:2

  Telefon Numarası: 3224283812

  Faks Numarası: 3224283812

  E-mail Adresi:

  Web Adresi:
  http://sakirpasa.okulmatik.net/

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şakirpaşa İlköğretim Okulu Forum Tarih
Adana – Seyhan - Şakirpaşa Lisesi Liselerimiz 12 Mart 2010
Şakirpaşa Havalimanı Akdeniz Bölgesi 25 Mart 2009
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş