Şırnak'ta büyük sevkiyat

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Şırnak'ta büyük sevkiyat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şırnak'ta büyük sevkiyat

  14 Mart 2009

  Ramazan İMRAĞ/CİZRE

  [​IMG]

  Şırnak'ta Türk Silahlı Kuvvetleri PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürürken, bir yandan da stratejik bölgelere tank, asker ve mühimmat sevkiyatı gerçekleştiriyor.


  Genelkurmay'da dün yapılan basını bilgilendirme toplantısında İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, perşembe günü Kuzey Irak'a hava harekatı yapıldığını, Zap ve Avaşin'in bombalandığını açıkladı.

  Genelkurmay Başkanlığı'nın Şırnak, Hakkari ve Siirt'te bazı bölgeleri askeri yasak bölge ilan etmesinin ardından Şırnak ve çevresinde askeri hareketlilik arttı.

  Bölgede yuvalanan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlar sürerken, bir yandan da bahar hazırlıkları yapılıyor. Daha önce Habur Sınır Kapısı yakınlarında bulunan eski Haç Konaklama Merkezi'nde konuşlu birlikten Hisar Taburu ile sınır birliklerine başlatılan tank, asker ve mühimmat sevkiyatı yeniden başladı.

  Cizre Tank Taburu'ndan da tank, asker ve içinde mühimmat bulunan kapalı kasa kamyonlarla yeni sevkiyat gerçekleştirildi. Yaklaşık 40 araçtan oluşan konvoyun geçiş güzergahında sıkı önlemler alınırken, havadan helikopterlerde uçuş gerçekleştirdi.

  Frekans karıştırıcı Jammer'li ve zirhlı araçların eşlik ettiği konvoyun Cudi Dağı eteklerindeki Hisar taburu, bölgedeki stratejik alanlar ve sınır birliklerinde konuşlandırılacakları belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şırnak'ta büyük sevkiyat Forum Tarih
Şırnak'ta 27'si ölü, 32 terörist ele geçti Haber Arşivi & Gündem 24 Aralık 2011
'Şırnak'ta 11 korucuyu korucu katletti' Haber Arşivi & Gündem 9 Ocak 2010
Şırnak'ta kadın sürücüye taş yağmuru! Yurt İçi Haberler 29 Nisan 2009
Şırnak'ta patlama Yurt İçi Haberler 26 Eylül 2008
Şırnak'ta Kaza Kurşunu: 2 Asker Şehit Yurt İçi Haberler 30 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş