Şömine SüsLemesi, Şömine SüsLemesinde Yapılacaklar

'Dekorasyon' forumunda NeslisH tarafından 8 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Şömine SüsLemesi, Şömine SüsLemesinde Yapılacaklar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ayna
  Şömine üzerine ayna asmak çok klasik bir uygulama. Klasik çözümlerden şaşmam diyorsanız, eski bir Venedik aynasınıya da kıvrımlı çerçevesini parlak kırmızıya boyadığınız 1940'lara ait bi aynayı tercih edin Şimdi onlar konuşuyor...
  Antika parçalar

  Modem bir mimari kahuk içinde az sayıda antika obje kullanımı günümüz dekorasyon tarzları arasında listebaşı seçeneklerden biri. Bu çizgide bir düzenleme, yine modern bir şömine tasarımını kabul eder. Böylece antika parçalar ön planda kalır. Yalın şömine duvarına mekâna uyan antika hir parça asabilir ya da tezat yaratan teknolojik bir cihaz yerleştirebilirsiniz. Az sayıda çerçeve ve aplikler de çözümün bir parçası olabilir.

  Nişin içindeki raflar
  Evinizde doğal doku ve malzemeler ön plandaysa ve hatta bu evin konumu da Güney'de, bahçe içindeyse, çeşitli köşelerde toprakaltı koleksiyonları, midyeler, anısı onlan objeler vardır. Peki onlar için, tam da şöminenizin iki yanında, simetrik tasarlanmış, ham ahşap raflı, sakin bir sergileme alanı yaptırmaya ne dersiniz?

  Beton farkı
  Taş zeminler, sıva duvarlar ve içi ateş tuğlası eski bir şömine... Burada önemli olan ilgiyi şömine formuna vermek olmalı. Kalabalık olmayan, yalın form ve doğal renklerdeki az sayıda objeyle şöminenizin çevresi ve üzerini düzenleyebilirsiniz.

  Romantik ışık
  Şöminenizin üst rafı, burada sergileyeceğiniz ürünleri seçerken adet belirlemek açısından önemli. Kısıtlı bir alanda az sayıda ürünle istediğiniz etkiyi vermenizde mümkün. Hoş ışık veren bir abajur, kara kalem tablo, beyaz bir ayna ve çiçeklerle, huzurlu bir şömine köşesine kavuşursunuz. Renklerde aşırıya kaçmamak şartıyla.

  Mum ışıklar
  Evde verdiğiniz özel davetlerde size önerimiz, şöminenizin üzerindeki tüm objeleri kaldırıp, bu alanı aldığı kadar çok mumla doldurmak. Şömineyi yakmasanız bile, bu ışıl ışıl görüntü göz alacaktır.

  Çarpıcı bir fikir

  Bu uygulama oldukça yaratıcı ve farklı bır fikir olsa da yapcak cesur yürekler zor bulunabilir. Yüksek tavanlı, süprizli bir eviniz varsa, kendi çizdiginiz bir formu alçıpan firmasına uygulatarak bu tarz bir şömineye sahip olabilirsiniz. Ya da sevdiginiz bir heykeltraşla anlaşabilirsiniz.

  Mevsimsel değişim
  Şöminenin üzerindeki rafta yaptığınız kompozisyonu mevsime göre değiştirin. Yazın doğal pastel renkli ürünlere, kışınsa toprak tonlarını koyabilirsiniz. Böylece evinizin dinamik yapısını dekorasyona da yansıtmış olursunuz.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Şömine SüsLemesi Şömine Forum Tarih
Şömine Süslemesi Dekorasyon 8 Mart 2009
Yılbaşı İçin Şömine Modeli Hobiler Ve Videolar 11 Aralık 2011
Şömine Modelleri Dekorasyon 2 Haziran 2011
Çevre Dostu "kaliFlame" Bacasız Şömine Dekorasyon 6 Ocak 2010
Doğalgazlı Şömineler Dekorasyon 31 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş