İzmir - Urla - Urla Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 11 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İzmir - Urla - Urla Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir - Urla - Urla Lisesi
  1949-1950 Eğitim-öğretim yılında Ortaokul olarak eğitim ve öğretime başlayan okulumuz,şu anda Cumhuriyet İlköğretim Okulu olan binada uzun yıllar eğitim-öğretim hizmeti vermiştir.

  1968-1969 Eğitim-öğretim yılında Urla Lisesi adını almıştır.Şu anda hizmet vermekte olduğu binasına 1979-1980 eğitim-öğretim yılında taşınmıştır.19996-1997 Eğitim-öğretim yılında "Yabancı Dil Ağırlıklı Lise" de Urla Lisesi bünyesinde hizmete girmiştir.

  Tanıtım

  Halen 75.yıl Cumhuriyet Caddesi Urla-İZMİR adresindeki 2103 metre karelik üç katlı binasında hizmet veren okulumuz,20.103 metre kare arsa üzerine kurulmuştur. Okulumuz ana cadde üzerinde olup arkasında Urla Stadyumu;solunda Urla Vergi Dairesi; sağında ise yerleşim alanları bulunmaktadır.

  Sıvı yakıtlı kalorifer tesisatıyla ısınmanın sağlandığı ve eğitim-öğretime gündüzlü devam edilen okulumuzda 4 İdare Odası,1 Öğretmenler Odası,ı,1 adet Fizik-Kimya laboratuvarı 1 adet Biyoloji Laboratuarı,6000 kitap mevcutlu 1 Kütüphane,2 Resim Atölyesi,1 BT sınıfı,1 Rehberlik Servisi Odası,1 Arşiv,240 metre karelik Kapalı Spor Salonu,1 Kalorifer Dairesi,1 Harita Odası,26 Derslik ve Okul Aile Birliği'nin sorumluluğunda yükleniciye ait bir Kantin bulunmaktadır.

  Halen 1 Müdür,2 Müdür Yardımcısı bulunan okulumuzda 9 Türk Dili ve Edebiyatı,6 Matematik,2 Fizik,2 Kimya,1 Biyoloji,1 Fransızca,5 Tarih,6 İngilizce,3 Coğrafya,3 Felsefe Grubu,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,2 Resim-İş,2 Müzik,4 Beden Eğitimi,1 Bilgisayar,2 Rehber öğretmen olmak üzere toplam 50 öğretmen ve 1 yardımcı hizmetli görev yapmaktadır.

  MİSYONUMUZ

  Biz Urla Lisesi olarak;

  Atatürk'ün göstermiş olduğu yolda öğrencilerimizin;

  çağdaş,bilimsel bir eğitim-öğretimle; demokrasi bilincini özümsemiş ve bu bilinci davranışa dönüştürmüş, düşünen, sorgulayan bireyler olarak yetişmeleri için varız.

  VİZYONUMUZBiz Urla Lisesi olarak istiyoruz ki:

  Urla Liseli olmak bir ayrcalık olsun.Okulumuz kendi alanında öncü olsun;her gün daha iyiye,mükemmele doğru koşsun.

  Eğitim-Öğretim sürecinde; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, çalşanlarımız kendisini sürekli geliştirirken ayn zamanda Urla Lisesi'nde mutlu olsun
   

Bu Sayfayı Paylaş