İzmir - Bornova - Çimentaş Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 9 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İzmir - Bornova - Çimentaş Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir - Bornova - Çimentaş Lisesi  [​IMG]

  Okulumuz Çimentaş Lisesi, Yedinci Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN’in başlattığı “kendi okulunu kendin yap” kampanyası zincirine dahil olan okullardan biridir.

  Cumhurbaşkanımız Sayın Kenan EVREN açılış konuşmasında :

  “Bugün bilim ve teknolojide ileri gitmiş dünyanın sayılı ülkelerinin kalkınmalarını eğitim ve öğretime verdikleri önemle sağladığını ; bugün bizim de Avrupa ve dünyanın sayılı ülkeleri arasına girebilmemiz için eğitim ve öğretime daha çok önem vererek ulaşacağımızı; bunun için de kendi okulunu kendin yap kampanyalarının her gün biraz daha artarak hayırsever vatandaşlarımızın yarış içine girdiklerini” ifade etmişlerdir.

  Ayrıca: Büyük ve ideal insan M.Kemal ATATÜRK :

  “En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır.” Diyerek eğitim ve öğretimin kaynağı olan okulun ne kadar önemli olduğunu kesin bir tavırla belirtmiştir. Bu sebepledir ki devlet ve vatandaşlarımız tarafından yaptırılan her okul bizi bilim ve teknikte söz sahibi ülkeler arasında eşit duruma getirecektir. Uygarlığın ve medeniyetin temeli eğitimdir. Eğitim ise okulda başlar. Bunun için de , bu gibi yapıların artmasını diler, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.” demiştir.

  Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda yurt sathında başlamış bulunan “Türk Milli eğitimine Katkı Kampanyası” na uyarak “ÇİMENTAŞ A.Ş.” tarafından 10 Mart 1987 tarihinde 21 derslikli Çimentaş Lisesi’nin inşaatına başlanmıştır.

  Çimentaş Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi bir okuldur.

  1988-1989 öğretim yılında eğitim-öğretime açılan Çimentaş Lisesi Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri genel Müdürlüğü’nün “büyük tip temel eğitim okul projesi” ne uyarak yapılmıştır.

  İzmir İli Bornova İlçesi Altındağ semti, Yeşilova Mahallesinde yapılan Lise 7600 m2. lik alanda 21 dersliğin yanı sıra 4 Fen Laboratuarı, 1 Teknik Eğitim İşliği, Kütüphane, Arşiv , Kantin , İdari Birimler,Halı Saha ve İşletmesinden oluşmaktadır.

  Okulumuzda tekli öğretim yapılmaktadır.

  2006-2007 öğretim yılında 1500 öğrencimiz mevcuttur. Okulumuzda Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (Süper Lise) ve Normal Lise olmak üzere iki tür lise bulunmaktadır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İzmir Bornova Çimentaş Forum Tarih
Çimentaş İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 3 Ağustos 2010
İzmir - Bornova - Çimentaş Anadolu Lisesi Liselerimiz 14 Mart 2010
Zehra Hocahanım İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2010
Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2010
Yunus Emre İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş