İzmir - Çeşme - Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İzmir - Çeşme - Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir - Çeşme - Hacı Murat-Hatice Özsoy Anadolu Lisesi  1995 yılında "Sarı Ailesinin" katkılarıyla Dalyan mevkiinde yaptırılarak rahmetli babalarının isminin verilmesi ile 1995 yılında eğitim-öğretime Süleyman Sami Sarı Anadolu Lisesi olarak başlayan okulumuz ilk mezunlarını 2001-2002 öğretim yılında vermiştir.Yurdun değişik yerlerindeki O.D.T.Ü , İ.T.Ü ,Boğaziçi, Ege, 9 Eylül , Ankara Gazi, Urla Y.T.E , Isparta Süleyman Demirel , Ankara Hacettepe gibi en kaliteli üniversitelerine öğrenciler yerleştirmiş ve bu sayı ile kalite giderek artmaktadır. Güzel ülkemizin birçok yerine daha şimdiden Avukat, Mühendis, mimar, Eczacı, Diş hekimi, Doktor,Mütercim,Tercüman,Öğretmen, Okutman olarak görev yapan mezunlarımız bulunmaktadır. Bazı öğrencilermizde okullarında başarılar göstererek yüksek lisans ve doktoralarının yaparak üniversitelerde okutman,öğretim görevlisi olarak kalmışlardır. Her yıl kaliteli üniversitelere öğrenciler yerleştirerek başarısı artarak devam eden okulumuzun son yıllarına ait mezunlarımız mezunlar linkinde gösterilmiştir.

  2007 Şubatında yeni hizmet binasına taşınan okulumuz hayır sever Hayriye ve Nuri Ertan çiftinin yaptırarak Hayriye Hanımın müteveffa anne ve babasını isimlerini verdikleri Hacı Murat-Hatice ÖZSOY Anadolu Lisesi adını almıştır.

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İzmir Çeşme Hacı Forum Tarih
İslami Tatil Köyleri - İslami Tatil Köyleri Club Familia Tatil Köyü Çeşme, İzmir Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 21 Aralık 2010
Gürçeşme Leman Alptekin İlköğretim Okulu Konak İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Aralık 2010
Süleyman Sami Sarı İlköğretim Okulu Çeşme İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Eylül 2010
Namık Kemal İlköğretim Okulu Çeşme İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Eylül 2010
Mehmet Akpınar İlköğretim Okulu Çeşme İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş