İvriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İvriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İvriz İlköğretim Okulu Hakkında -İvriz İlköğretim Okulu Tanıtım - İvriz İlköğretim Okulu Resimleri - İvriz İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Konya Erğ.ivriz İlköğretim Okulu Konya Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Konya Erğ.ivriz İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Konya Erğ.ivriz İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Konya Erğ.ivriz İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Konya Erğ.ivriz İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  İvriz İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  İvriz Öğretmen Okulu bünyesinde uygulama amacıyla kurulan okulumuz 1952 tarihinde eğitim ve öğretime başlamıştır. 1975 Yılına kadar İvriz Uygulama Okulu olarak öğretime devam etmiştir. İvriz Öğretmen okulunun öğretmenlik statüsünün kaldırılmasıyla ,bu okul personelinin çocuklarının eğitiminin yapıldığı ilkokul olarak işlevine devam etmiştir.
  16.09.1992 tarihinde Sarıca,Gaybi, Büyükdede,Yıldızlı köylerinin muhtarları taşımalı eğitime geçmek amacıyla kaymakamlığa müracaat etmişlerdir.
  Kaymakamlık ilçe milli eğitim müdürlüğüne ,İlçe Milli eğitim Müdürlüğü de İl milli eğitim Müdürlüğü kanalıyla Valilik makamına bildirmiştir. Valilik makamının 14.10.1992 tarih ve 510/8578 sayılı onayı ile taşımalı ilköğretim uygulamasına geçilmiştir,Valilik makamından onay alındıktan sonra çevre köy muhtarları iki derslikli okulda büyük bir tadilat yaparak beş derslikli bir okul haline getirmişlerdir.
  02.11.1992 tarihinde taşımalı ilköğretim uygulamasına başlanmıştır.
  Okul binasının kullanışlı olmayışı ve yıpranmış olması nedeniyle 1998-1999 öğretim yılında Ereğli Anadolu Lisesinin 1. Katı okulumuza tahsis edilerek ,okulumuz buraya taşınmıştır.(Konya valiliğinin 17.11.1998 tarih ve /43107 sayılı yazısı)
  Ereğli Anadolu Lisesi 1. Katında öğretime devam ederken Kaymakamlık Makamının 26.10.2001 tarih ve 43712 sayılı yazılarıyla Belceağaç Köyü İlköğretim Okulunun öğrencileri de kendi imkanlarıyla okulumuzda eğitim öğretime başlamışlardır.2005-2006 öğretim yılının başından itibaren Yazlık köyünün 4.5.6.7.8.sınıfları okulumuzda eğitim ve öğretim görmeye başlamışlardır.2006-2007 Öğretim yılı sonunda okulumuzdan mezun olan 37(Otuzyedi) öğrenciden 19(ondokuz) tanesi değişik ortaöğretim kurumlarını kazanarak kayıtlarını yaptırmışlardır.8 öğrenci bursluluk sınavını kazanmıştır.

  İvriz İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / EREĞLİ
  Adı: KONYA ERĞ.İVRİZ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: GAYBİKÖYÜ /EREĞLİ/KONYA
  Telefon Numarası: 3327248545
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  376657@meb.k12.tr
  Web Adresi: -

  İvriz İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Bu Sayfayı Paylaş