İtalya'dan 2 Türk filmine 2 ödül

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Siraç tarafından 15 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  İtalya'dan 2 Türk filmine 2 ödül konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İtalya'dan 2 Türk filmine 2 ödül

  İtalya'nın başkenti Roma'daki 14'üncü MedFilm Festivali'nde yarışan filmler arasında ödüllerin sahipleri belli oldu. Semih Kaplanoğlu'nun "Yumurta"sı, Euroimage İtalya ödülüne, uzun metrajlı film dalında Özcan Alper'in "Sonbahar"ı ise özel mansiyon ödülüne layık görüldü.
  [​IMG]  Kaplanoğlu'nun da jüri üyeleri arasında yer aldığı uzun metrajlı filmler için yapılan oylamada, 5 bin euro'luk birincilik ödülü, oybirliğiyle Filistinli yönetmen Raşid Meşaravi'nin "İdu Miladi Leyla" (Leyla'nın Doğum Günü) adlı filme verilirken, Alper'in "Sonbahar" adlı filmi de özel mansiyon ödülüne değer bulundu.

  Yeni Avrupa kategorisinde Euroimage İtalya ödülü için yarışan filmler arasında ise Kaplanoğlu'nun "Yumurta" adlı filmi, oybirliğiyle birinci seçildi.

  Filmi 3 bin euro'luk Euroimage İtalya ödülüne layık gören jüri, Uberto Pasolini'nin "Machan" adlı filmine de özel mansiyon ödülü verdi.

  Ödüller, bu akşam Roma'da Embassy Sineması'nda düzenlenecek özel bir törenle sahiplerine sunulacak. Ödül töreni sonrasında Fransa'nın Roma Büyükelçiliği'nde de bir kokteyl verilecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İtalya'dan Türk filmine Forum Tarih
İtalya'dan Mardin'e kadrolu eşek geliyor Mardin Tanıtımı 6 Ekim 2010
Ayasofya'ya İtalya'dan ödül Kültür Sanat Haberleri 5 Ekim 2010
İtalya'dan Kar Fotoğrafları Doğa Manzara Resimleri 17 Nisan 2009
3. sınıf türkçe çalışma kitabı meb yayınları sayfa 15 16 17 18 19 20 Yaşasın Demokrasi cevapları Sorular ve Cevaplar Perşembe 20:31
3. sınıf türkçe çalışma kitabı meb yayınları sayfa 10 11 12 13 14 Sihirli Sözler cevapları nelerdir Sorular ve Cevaplar Perşembe 20:29

Bu Sayfayı Paylaş