İtalya: Fransa ve Türkiye güçlü rakipler

'Milli Takım' forumunda Google tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  İtalya: Fransa ve Türkiye güçlü rakipler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Abate, Roma'da Avrupa Futbol Federasyonu (UEFA) heyetiyle bugün yaptığı görüşmenin ardından Başbakanlık binası olarak kullanılan Chigi Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, UEFA Başkanı Michel Platini'nin Fransalı olmasının bir sorun teşkil etmeyeceğine değinerek, "Platini, büyük bir yöneticidir. UEFA Başkanı olarak, ev sahibi ülkeyi belirleme konusunda hakkaniyetin esas alınması gerektiğini düşündüğünden eminim. Seçimde zaten onun da benim de oy hakkım olmayacak" diye konuştu.
  Fransa ve Türkiye'nin rakip olarak bir yana atılamayacaklarına da işaret eden Abate, "Bunun farklı sebepleri var. Fransa, tıpkı İtalya gibi güçlü bir geleneğe sahip. Türkiye ise Avrupa'yla daha fazla bütünleşmek için mutlaka uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapmayı arzuluyor. Ama İtalya olarak elimizde güçlü kartlar var ve bunları en iyi şekilde kullanmaya da hazırız" dedi.
  Stadyumların yeniden yapılandırılmasına ilişkin yasa tasarısının halen parlamentodan onay beklediğine ilişkin soruya karşılık da Abate, hükümetin, federasyonun destekçisi olduğunu vurgulayarak, "Büyük ilgiyle izlenen ve güçlü ekonomik potansiyele sahip olan futbolu daha da geliştirme açısında yasa tasarısının bir an önce onaylanması da tabii ki önem taşıyor" diye konuştu.
  AA
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş