İstihare Namazı Ve Duâsı

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda Dine tarafından 28 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İstihare Namazı Ve Duâsı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yapılacak her işin iyi veya kötü olduğunu, yahut hemen yapmanın mı, yoksa ertelemenin mi daha uygun olduğunu anlamak için iki rek'at namaz kılınıp Allah'a duâ ederek işin sonunu kalbine ilham etmesini niyazda bulunmak sünnetir.

  İstihare Duâsı Şudur;  "Allâhumme innî estehîruke bi-ilmike ve estakdiruke bikudratike ve es'eluke min fadlike'l-azîm. Feinneke takdiru velâ ekdiru ve ta'lemu vela â'lemu ve ente allâmu'l-ğuyûb. Allâhumme in kunte ta'lemu enne hâzâ'l, emre hayrun lî fî dînî ve meâşî ve âkibeti emrî âcili emrî ve âcilihi fakdirhu lî ve yessirhu lî summe bârik lî fîh. Ve in kunte tâ'lemu enne hâza'l-emre şerrun lî fî dînî ve meâşî ve âkıbeti emri âcili emrî ve acilihî fasrifhu annî vasrifnî anhu va'kir liyelhayra haysu kâne sume ardinî bih. "


  "Allah'ım! Senin ilmine göre hayrını diliyorum, kudretinden güç istiyorum, senin büyük fazlını diliyorum. Zira sen kadirsin, ben kadir değilim, sen bilirsin ben bilmem, sen gizlileri bilirsin. Allah'ım eğer sen bu işin benim dinim, geçmişim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında hayırlı olduğunu biliyorsan bunu bana takdir eyle, kolaylaştır. Eğer bu işim benim dinim, geçimim, sonum, şimdim ve geleceğim hakkında şerli olduğunu biliyorsan bunu benden, beni de bundan çevir, hayır nerede ise bana onu nasip eyle, sonra beni onunla hoşnud eyle." ​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İstihare Namazı Duâsı Forum Tarih
istihare namazı nasıl kılınır ve duası Dinimizin Direği Namaz 16 Mayıs 2011
İstihare Namazı Nedir Nasıl Kılınır? Dinimizin Direği Namaz 2 Aralık 2011
İstihâre Namazı Dinimizin Direği Namaz 27 Mart 2010
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? Dinimizin Direği Namaz 10 Nisan 2009
istihare duası ve anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 30 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş