İstenmeyen bağış iyice tuhaflaştı..10 Şubat 2009

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İstenmeyen bağış iyice tuhaflaştı..10 Şubat 2009 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Merve ERDİL / ANKARA - Arzu ÇETİK- Taylan YILDIRIM/(DHA)  Almanya’dan emekli İzmirli Mustafa Solak (50) ve eşi Seher’in (29) Hazine’ye bağışlamaya çalıştıkları paranın ortada kalmasıyla ilgili yetkililer dün açıklama yaptı. Hazine Müsteşarlığı yetkilileri, "Biz nakit bağışları kabul ederiz. Solak çiftinin Hazine’ye başvurduğuna dair bir belgeye kayıtlarda rastlamadık. Ancak Hazine’ye bağış yapmak isteyen Merkez Bankası ve Ziraat Bankası’ndaki hesaplara bağışta bulunabilir. Bağış için mevzuatta yer var" dediler.


  TÜM MAL VARLIKLARINI BAĞIŞLADILAR -

  Maliye para almaz

  Milli Emlak Kontrolörleri Derneği Temsilcisi Dursun Ali Özel ise şunları söyledi: "Milli Emlak Müdürlüğü, bağış olarak taşınmaz mal varlığı veya diğer mal varlıklarını kabul eder. Taşınmaz araba olur, fabrika olur. Ancak para, ayrı bir varlıktır. Likidite dediğimiz, senet filan bunlar bağışlanmaz. Taşınmazlar, şartsız olarak bağışlanırsa Hazine onu alır. Buradaki taşınmazlar kabul edilmemişse ya başvurulan kurum yetkisi olmadığı için reddetmiştir ya da Maliye Bakanlığı belli bir şart koydukları için uygun görmemiştir. Paranın bağışlanması gibi bir hukuki mevzuat yok. Para bağışlamak isteyen kişiyi, SHÇEK, Yaşlı Bakım Evleri, sığınma evleri gibi kurumlara, Bakanlar Kurulu kararıyla kamusal dernek unvanı taşıyan derneklere yönlendirir."

  ’Dünyalı değilim’

  ANKARA’da taksi şoförü İzzet Erdem’e, 40 bin TL tutarında para ve altın ile tapular bağışlayan Mustafa Solak, "Ben buralı, dünyalı değilim zaten. Uzaydan geldik, böyle birşey yaptık işte" diye açıklama yaptı. Mustafa Solak’ın annesi Emine Solak (65) ise "Oğlum ve eşi, Mevlana ile felsefe kitapları okumaktan gerçek dünyayı hayatı unuttu. Hayal aleminde yaşıyorlar. Akli dengesini kaybetti. Tapular eşimden kaldı. Hakkım var" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İstenmeyen bağış iyice Forum Tarih
Spam İstenmeyen Emailler Msn Ve Mail Yardım 4 Nisan 2010
İstenmeyen hamileliğe karşı yeni hap Gebelik ve Annelik 28 Ocak 2010
İstenmeyen Mesajlara Son: WebGate SMS Spam Manager v1.14.193 S60v3 S60v5 SymbianOS9. N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 12 Ekim 2009
Fotoğraftan İstenmeyen Kısımları Kaldırmak Photoshop Dersleri 24 Haziran 2009
Hotmail'de İstenmeyen e-postaları Engellemek Msn Ve Mail Yardım 20 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş