İstanbul'un İlkleri Enleri - Süleyman Faruk Göncüoğlu

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İstanbul'un İlkleri Enleri - Süleyman Faruk Göncüoğlu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul'un İlkleri Enleri - Süleyman Faruk Göncüoğlu kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  İstanbul'un İlkleri Enleri
  Süleyman Faruk Göncüoğlu
  Ötüken Neşriyat / Araştırma-İnceleme Dizisi
  Türkçe
  307 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 20 x 22 cm
  ISBN : 9789754377538
  201


  Kitap hakkında

  "Tanıdıkça sevilir, sevildikçe de sahip çıkılır" düşüncesiyle hazırladığımız elinizdeki bu kitabın temel amacı İstanbul'u tanıtmaktır. Ne bir akademik çalışma, ne de bir hevesin ürünüdür. Bu kitap, içinde yaşadığımız halde yabancılaştığımız İstanbul'un "dünya şehri" kimliğini biraz olsun tanımaya yarayacak bilgiler ihtiva etmektedir.

  İstanbul, 2700 yılı aşkın yazılı tarihi içinde üç büyük medeniyet ve imparatorluğa başkentlik yapmış, dünyanın ilk mega şehridir ve en kalabalık şehri olma özelliğini yüzyıllar boyu sürdürmüştür. İlk denizaltı, ilk uçan insan, ilk köprü... Sayabildiklerimiz, sayamadıklarımız ya da şu an hatırlayamadığımız birçok "ilk ve en" İstanbul tarihinde ortaya çıkar ve dünya tarihinde yerini alır.

  Bu çalışmamız, İstanbul'un "ilklerinin ve enlerinin" bir araya getirildiği son nokta değildir. Kitabı okudukça göreceksiniz; tarih boyunca bu şehirde o kadar çok "ilk ve en" gerçekleştirilmiştir ki, dünyada bu kültürel ve tarihi zenginliğe sahip başka bir şehir bulmak zordur.
  (Arka Kapak)

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş