İstanbullulara müjde! Suya zam yok

'Yurt İçi Haberler' forumunda DilzaR tarafından 17 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  İstanbullulara müjde! Suya zam yok konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İstanbullulara, suya zam yapılmayacağı müjdesini verdi. Topbaş, "Su fiyatı tarifesi belediye meclisine zamlı tarifeden gelmiyor. Bu bakımdan İstanbullular rahat olabilirler. Birlikte bu sıkıntıyı aşalım istiyoruz." dedi.

  Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Kadir Topbaş, İSKİ'nin suya yüzde 4 civarında zam yapılması teklifini getirdiğini hatırlattı. Topbaş, "İSKİ haklı olarak bir talepte bulundu; yüzde 4 gibi bir zam istedi. Çünkü; Melen'den su getirdik bir bedel ödedik.
  Ancak biz, böyle sıkıntılı bir süreçte bu zammın yapılmamasını, biraz daha idare edilmesini, hiç olmazsa 5-6 ay belki 1 yıl bu sürecin görülmesi açısından bu hassasiyetin oluşmasını istedik. Bunu ben Tarife Komisyonu Başkanıma özellikle söyledim. Bunu dikkate almalarını, aksi taktirde zam teklifini meclisin gündemine verelim diye bahsettim. Ama aldığım bilgiye göre meclise zamlı şekilde gelmiyor. Bu bakımdan İstanbullular rahat olabilirler. Birlikte bu sıkıntıyı aşalım istiyoruz. Zamlar yapılmamalı, indirimler yapılmalı, ekonomik hareketliliğe herkes önem vermeli." diye konuştu.
  Dünyadaki ekonomik krizin herkesi etkilediğini ifade eden Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu kriz dünyayı olduğu gibi bizi de etkileyecek. Yöneticiler olarak bize düşen görev; bu krizin halkımıza çok fazla yansımaması için el birliği yapmaktır. Yani artık 'gemisini kurtaran kaptan' anlayışını geride bırakıp hep birlikte ülkemizi ve kentimizi kurtarmak, bu sıkıntıyı uzaklaştırmamız gerekiyor."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İstanbullulara müjde Suya Forum Tarih
Mikail Aslan’dan İstanbullulara şarkılar... Kültür Sanat Haberleri 8 Ocak 2009
Gani Müjde Kimdir, Gani Müjde Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 7 Şubat 2012
F.Bahçe'ye 2 müjde! Spor Haberleri 4 Eylül 2011
Üniversitelilere öğrenim kredisi müjdesi Eğitim Haberleri 12 Kasım 2010
Anne olmak isteyenlere müjde !! Gebelik ve Annelik 28 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş