İstanbul'da afiş kavgası

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İstanbul'da afiş kavgası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul'da afiş kavgası
  Kağıthane'de Sadabat Viyadüğü'ne asılı olan Saadet Partisi (SP) afişinin belediye görevlileri tarafından indirilmesi nedeniyle SP'li ve AK Partililer arasında gerginlik yaşandı. İki grup arasnda yaşanan sözlü tartışmaların ardından olay büyümeden sona erdi.


  Kağıthane'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılacak olan tünel açılışı öncesinde gerginlik yaşandı. SP'nin Sadabat Viyadüğü'ne asılı olan afişin Kağıthane Belediyesi görevlileri tarafından kesilerek indirilmesi, gerginliğe neden oldu. Viyadük altında toplanan Saadet Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi üyesi bir grup, afişlerinin belediyenin resmi aracıyla toplatıldığını ileri sürerek tepki gösterdi.

  SP Kağıthane İlçe Başkanı Halit Özgür Atak, mahalle aralarında ve yollardaki Ak Parti haricindeki diğer parti afişlerinin AK Partili belediye görevlileri tarafından toplatıldığını iddia etti. Başbakan'ın katılacağı tünel açılışı nedeniyle böyle bir uygulama yapıldığını öne süren Atak, vatandaşların Ak Parti'ye sandıkta gereken cevabı vereceğini söyledi.

  SP Kağıthane Belediye Başkan Adayı Cemal Çoban da partililere seslenerek olayların büyümeden sonlandırılmasını istedi. Çoban'ın çağrısı üzerine araçlarına binen partililer, Kağıthane'ye doğru hareket etti. Biraz ileride araçlarından inen SP'liler ile AK Partililer arasında afiş indirme tartışmalaarı yaşandı. Kısa süre yaşanan arbedenin ardından olay yerine gelen polis ekipleri, grubun dağılmasını istedi. iki grup arasında yaşanan tartışma büyümeden sona erdi.

  Ak Parti İl Meclis Üyesi Fatih Mutlu ise Yüksek Seçim Kurulu'nun viyadük ve otoyollarda seçim afişlerinin asılamayacağı yönünde kararı bulunduğunu ve afişlerin bu yüzden indirildiğini savundu. Mutlu, afişleri toplamanın beediyenin görevi olduğunu Kağıthane Belediyesi'nin de AK Partili olması nedeniyle olayın yanlış anlaşıldığnı ileri sürdü.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İstanbul'da afiş kavgası Forum Tarih
İstanbul'da farklı inançlara ait ibadethanelerin bulunmasının nedeni kısaca İstanbul Tanıtımı 6 Şubat 2017
İstanbul'da kaç üniversite var isimleri nelerdir? Üniversiteler 4 Temmuz 2015
İstanbul'da En Çok Yetiştirilen Tarım Ürünleri Nelerdir? İstanbul Tanıtımı 22 Mart 2012
İstanbul'daki Semt İsimlerinin Kökeni İstanbul Tanıtımı 6 Mart 2012
İstanbul'da deprem Yurt İçi Haberler 19 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş