İstanbul Gelişim Orkestrası JCS

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İstanbul Gelişim Orkestrası JCS konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul Gelişim Orkestrası JCS

  40.yılını sahnede kutlayan Türkiyenin en önemli sanatçı ve aranjörlerini bünyesinde barındıran “İSTANBUL GELİŞİM ORKESTRASI” 10 Nisan Cumartesi gecesi JC’S de  1969 yılında Selçuk Başar , Attila Özdemiroğlu , Uğur Başar , Neco , Asım Ekren ve Garo Mafyan tarafından kurulmuştur.23 kişilik kadrosuyla ilk konserini Şan tiyatrosunda veren Gelişim aynı dönemde Egemen Bostancı ve Bülent Evci’nin işlettiği Lalezar gece klübünde 23 kişilik kadrosuyla sahne almıştır.
  1970 yılından itibaren çekirdek kadrosuyla yoluna devam eden İstanbul Gelişim çeşitli klüplerde sahne almaya devam etmiş ve aynı yıllarda popular olmuş onlarca şarkıcının albümlerinde icracı besteci ve aranjör olarak yer almıştır.

  1980 yıllarının başında Türkiyede ilk multi channel recording studio’sunu açarak müzik sektörünün tam gündemine oturmuş ve 1998 yılına kadar binlerce prodüksiyona hayat verirken pop müziğinin gelişmesinde ve yönlendirilmesinde en büyük rolü oynamıştır. Halen rahmetli Selçuk Başar’ın haricindeki kurucu kadrosuyla orkestraya dahil ettikleri 4 genç müzisyenle sahne performansı vermeye devam eden İstanbul Gelişim Orkestrası çeşitli klüplerde rutin performanslar vermekte , özel balolarda ve gecelerde sahne almaya devam etmektedir. Selçuk Başar besteleri Neco tarafından çeşitli yurtiçi ve yurtdışı yarışma ve festivallerde seslendirilmiştir..

  NECO :VOKAL
  MERT EKREN :VOKAL
  MELTEM ÖZCAN :VOKAL
  UĞUR BAŞAR :BAS
  GARO MAFYAN :KEYBOARDS
  ATTİLA ÖZDEMİROĞLU :TROMBON,FLÜT,KEMAN
  ONUR NAR : PERKÜSYON
  ERHAN SEÇKİN : DAVUL
  KORHAN EROL
   

Bu Sayfayı Paylaş