İstanbul Emniyeti'ne şok suçlamalar !

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 5 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  İstanbul Emniyeti'ne şok suçlamalar ! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul Emniyeti'ne şok suçlamalar !

  ‘VİP fuhuş çetesi’ ile işbirliği iddiasıyla tutuklanan emniyet amiri Şen ile Mali Şube Müdürü Gök’ün kaçakçılarla da bağlantısı olduğu ileri sürüldü.

  İSTANBUL’DA düzenlenen fuhuş operasyonunda Emniyet Denetleme ve Disiplin Şube Müdürü Nihat Kuyucubaşı’nın ile Kaçakcılık Büro Amiri Şener Şen’in de aralarında bulunduğu 7 kişinin tutuklanmasının ardından yeni iddialar gündeme gelirken, emniyet amiri Şen ile ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık Daire Başkanlığı’nın emniyet amiri Şen’in Mali Şube’de çalıştırılmaması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nü 2 defa uyardığı ortaya çıktı.

  İŞTE O UYARI YAZISI
  KAÇAKÇILIK ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Ahmet Pek imzasıyla gönderilen belgelerde Şen ile ilgili şu bilgilere yer verildi; ‘183319 sicil sayılı emniyet amiri Şener Şen’in 05.01.2006 tarihli Makam Onayı ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele branşından ve birimimizden çıkarıldığı tespit edilmektedir. Bilindiği üzere Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensubları Branşlı Personel Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereği; branştan çıkarılan personel tekrar aynı branşta çalıştırılamamaktadır. Anılan nedenlerle bu görevlendirmelerin mevzuata uygun olmayacağı değerlendirilmektedir.’

  İHRAÇ DOSYALARI HAZIR
  FUHUŞ çetesi ile işbirliğinden tutuklanan Şen’in bir süre önce Mali Şube Müdürü Cahit Gök ile birlikte kaçakçılarla işbirliği yaptıkları gerekçesiyle şoruşturuldukları da belirlendi. Sigara ve içki kaçakcıların depolarına düzmece baskınlar yaptıkları ileri sürülen Şen ile Gök hakkındaki ihraç dosyalarının Merkez Disiplin Müdürlüğü’nde olduğu belirtildi.

  Çete serbest fuhuş bölgesi oluşturmuş
  BAŞBAKAN Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gönderilen ve emniyet destekli fuhuş çetesinin ortaya çıkarılmasını sağlayan dilekçede yer alan iddialar fuhuş ağına düşen yabancı uyruklu kadınların yaşadığı dramı da gözler önüne serdi. Dilekçede şu ifadeler yer aldı:

  BAR 10, OTEL ODASI 80 YTL
  FATİH-EMİNÖNÜ arasında kümelenen 100’e yakın batakhanenin sahipleri, fuhuş için yurtdışından bayanlar getiriyor. Yabancı kadını ülkeye sokan işletme sahibi, onun pasaportuna el koyuyor ve boş senetlere zorla imza attırıyor. Bu kadınlar borçlandırılarak köle gibi çalıştırılıyor. Yabancı kadınlar günlük 10 YTL karşılığında barda çalıştırılıyor. Otel odası dahil 80 YTL’ye müşterilere pazarlanıyor. Kadınlar, fuhuştan kazandıkları paraları ellerinden almak için de uyuşturucuya alıştırılıp işletme sahibine bağımlı hale getiriliyorlar. Şebeke elemanları etki altına aldıkları polis şefleri sayesinde Aksaray-Yenikapı arasında kalan bölümü serbest fuhuş bölgesi olarak kullanıyorlar.

  Krediyle geçiniyormuş
  ORGANİZE Şube’den Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı S.H’nin de ‘VİP fuhuş çetesi’yle işbirliği içerisinde olduğu ileri sürüldü. Çete ile ilişkisi olduğu tespit edilen Emniyet Müdür Yardımcısının kardeşinin de son atamalarda önemli bir şubenin müdürü olduğu ve daha önce rüşvet suçlamasıyla cezaevine girdiği, kefaletle serbest bırakıldığı belirlendi. Cezaevine konulan emniyet müdürü Nihat Kuyucubaşı ise ifadesinde, fuhuş konusunda taviz vermesinin mümkün olmadığını belirterek kimseden rüşvet almadığını söyledi. Maddi durumunun ortada olduğunu ifade eden emniyet müdürünün, ‘Bankadan aldığım kredilerle geçimimi sürdürüyorum. Herhangi bir örgüte üye değilim ve yardım da etmedim’ dediği öğrenildi.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş