İstanbul Üniversitesi'nde devir teslim

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 19 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  İstanbul Üniversitesi'nde devir teslim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İSTANBUL (İHA)- İstanbul Üniversitesi'nin (İÜ) yeni rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Mesut Parlak'tan devraldı. Rektörlük görevini kendi öğrencisine devrettiğini anımsatan Parlak, "Bu kutsal emaneti ona devrettiğim için mutluyum" dedi.

  İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleşen törene Prof. Dr. Mesut Parlak ve Prof. Dr. Yunus Söylet ile çok sayıda öğretim görevlisi katıldı. İstanbul Üniversitesi'nde 28 yıl sonra gerçekleştirilen ilk rektörlük devir teslim töreni sıcak bir ortamda yapıldı. Önümüzdeki 4 yıl boyunca rektörlük görevini yürütecek olan Prof. Dr. Söylet'e başarılar dileyen Prof. Dr. Mesut Parlak, "Bu kutsal emaneti sağlık içinde devredebildiğim için çok mutluyum" diye konuştu. Parlak, İstanbul Üniversitesi'nde uzun yıllardan beri ilk kez böyle bir tören yapıldığını anımsatarak, "Artık bunlar olmalı. Türkiye Cumhuriyeti belli bir düzeye geldi. Yunus Söylet 34 yıl önce benim öğrencimdi. Bu kutsal emaneti ona devrettiğim için mutluyum" dedi.

  Prof. Dr. Yunus Söylet ise görev süresince yaptığı hizmetlerden dolayı Mesut Parlak'a teşekkür ederek, İstanbul Üniversitesi'nde 28 yıl sonra ilk kez devir teslim töreni yapıldığını hatırlattı. Söylet, çok ağır bir yükü omuzlarına aldığının bilincinde olduğunu ifade ederek, Mesut Parlak'tan aldığı bayrağı daha ileri noktalara taşımak için çaba harcayacağını ifade söyledi. Ardından Prof. Dr. Mesut Parlak üniversitenin temsili anahtarını ve mührünü yeni rektör Prof. Dr. Söylet'e teslim ederek, plaket takdim etti.
   

Bu Sayfayı Paylaş