İsrail ordusunda Facebook birimi

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İsrail ordusunda Facebook birimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Haaretz gazetesinin haberine göre, İsrail ordusu Facebook ve Twitter'daki İsrail karşıtlarıyla savaşmak için yeni bir birim kuracak.

  Haaretz'in haberine göre, İsrail ordu sözcüsü Avi Benayahu yaptığı açıklamada, ordu bünyesinde bilgisayar ve yeni medya uzmanlarından kurulu bir birim oluşturulacağını söyledi.
  Pazartesi günü yapılan toplantıda İsrail ordusunun yeni bir medya birimi oluşturmak üzere bünyesine bilgisayar uzmanlarını dahil edeceğini açıklayan sözcü, oluşturalacak yeni birimin ordu sözcülüğüne bağlı olacağını belirtti.
  Bu yeni birim, internetteki sosyal ağlar aracılığıyla uluslararası topluma ulaşmaya odaklanacak ve İsrail'in internette tanıtılmasına öncülük edecek.
  Birimin bir başka önemli görevi de internetteki İsrail karşıtı gruplarla mücadele etmek olacak. Bunun için Web 2.0 teknolojisinde uzman kişiler çalıştırılacak. Birimin birkaç ay içinde çalışmalara başlaması bekleniyor.
  Benayahu, "Bu birim ile İsrail ordusunun bilinmeyen yüzü de görünürlük kazanacak" dedi. İsrail ordu sözcülüğü, etkili blogger'lara da bilgi ve görsel akışı sağlamayı planlıyor.
  İsrail ordusu, internet alanındaki çalışmalarına Gazze'deki Dökme Kurşun operasyonu sırasında başladı. İsrail ordusu geçen yılki Gazze saldırısı sırasında YouTube'u kullanarak 'ordunun sivillere zarar vermemek için dikkatli davrandığı' propogandası yapan videolar yayınladı.
  Yeni birimin, son birkaç aydır yoğunlaşan 'web düşmanları' ile mücadele edeceği belirtildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İsrail ordusunda Facebook Forum Tarih
İsrail Ülkesin Bayrağı Ülkeler Coğrafyası 2 Eylül 2012
2013 İsrail Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 28 Temmuz 2012
İsrail Bayrağının Anlamı Nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 8 Nisan 2012
İsrail'in Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 1 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş