İsrail Gazze'de cami vurdu

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda DilzaR tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  İsrail Gazze'de cami vurdu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İsrail ordusu, Gazze'de vurdukları caminin, roketler için depo olarak kullanıldığını ileri sürdü.  Ordu sözcülüğünden verilen bilgide, Gazze kentinin Tel El Hava mahallesinde vurulan caminin, hamas tarafından, Grad füzeleri ve Kassam roketleri için depo olarak kullanıldığı iddia edildi.

  Caminin roket ve füzelerin fırlatılmasında da kullanıldığı öne sürüldü. Ordu sözcülüğü, bu sabah fırlatılan roketlerin çoğunun camiden atıldığını da bildirdi.

  Caminin vurulduğu sırada meydana gelen patlamaların da içinde tutulan cephanelerden kaynaklandığı savunuldu.

  İsrail'n Kanal 10 televizyonu da İsrail Hava kuvvetlerinin, hamas militanlarının roket ve Grad füzeleri saldırıları sonrası, caminin vurulması için üst düzey talimat aldığını belirtti.

  İsrail İç Güvenlik Servisi Başkanı Yuval Diskin de bu sabahki kabine toplantısında 5 gündür devam eden Gazze operasyonu ile ilgili bir brifing vermiş ve hamas'ın bugüne dek hiç olmadığı şekilde saldırıya uğradığını, önemli zarar verildiğini ve Gazze'dek hamas yönetiminin de tehlikeye girdiğini söylemişti.

  Diskin bu arada, Hamaslı militanların büyük bölümünün hastanelerde saklandığını, bazılarının buralarda sağlık görevlileri kılığında dolaştığını iddia ederken, “Bazıları da camilerde saklanıyorlar ve İsrail'in hedef almayacağını düşünerek, buraları karargah haline getiriyorlar” demişti.
   

 2. DilzaR

  DilzaR Üye

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş