İsraİl ateŞkesİ kabul ettİ!!

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda RiVeR_Nn tarafından 7 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  İsraİl ateŞkesİ kabul ettİ!! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İSRAİL ATEŞKESİ KABUL ETTİ!!

  İsrail ateşkesi kabul etti
  07 Ocak 2009 / 16:43

  İsrail, Gazze'de başlattığı insanlık kıyımına nihayet dur deme kararı aldı. İsrail'in ateşkes kararında Fransa  Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Gazze Şeridi'nde ateşkese varıldığını açıkladı. Sarkozy, İsrail ile Filistin yönetimi arasında Mısır'ın önerdiği bir ateşkes planı üzerinde uzlaşıya varıldığını belirtti.
  Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy tarafından yapılan açıklamada, Fransa ve Mısır'ın önerdiği ateşkes planının iki taraftan da kabul gördüğü belirtildi.

  Sarkozy'nin makamından yapılan açıklamada, Sarkozy ile Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek tarafından dün gece Şarm El Şeyh'te İsrail ve Filistin Yönetimi'ne sunulan Fransız-Mısır planını kabul etmesinden memnuniyet duyduğu ifade edildi. Planının detayları ise şu an net olarak bilinmiyor.

  3 SAATLİK ATEŞKES

  Öte yandan Hamas'ın siyasi bürosundan Musa Ebu Marzuk, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıların 3 saatliğine durduğu sırada İsrail'e füze atılmayacağını belirtmişti.

  Marzuk, Hamas'ın basın bürosu sorumlusu Usame Ebu Halid aracılığıyla yaptığı açıklamada, “İsrail'in bombardımanına ara verdiği 3 saat boyunca roket atılmasını beklemediğini” söyledi.

  İsrail bugün aldığı bir kararla Gazze Şeridi'ne insani yardımların geçişine izin vermek için 3 saatliğine bombardımana ara vermişti.

  Açıklamada, bombardımana ara verilmesine İsrail'in karar verdiği vurgulanarak, Filistin direniş hareketlerinin İsrail'in saldırılarına karşılık vermeye devam edeceği kaydedildi.

  İSRAİL ÖNERİYİ KOŞULLU KABUL ETTİ

  İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in ofisinden daha önce yapılan bir açıklamada da, Mısır'ın “Gazze'den terör saldırıları düzenlenmesini ve Gazze Şeridi'ne silah kaçırılmasını durdurmayı amaçlayan bir çözüm” bulmaya çalıştığı belirtilmişti.

  İsrail hükümetinden, Sarkozy'nin duyurusunun ardından gelen açıklamada ise, ateşkes önerisini koşullu olarak kabul edildiği belirtiliyor. Olmert'in sözcüsü Mark Regev'in açıklamasına göre, İsrail ateşkesi kabul etmek için Hamas'ın düşmanca roket atışlarına son vermesi ve yeniden silahlanmamasını şart koştu.

  İsrail, Hamas'ın roket saldırlarını gerekçe göstererek 27 Aralıkta Gazze Şeridi'ne hava saldırısı başlatmış, daha sonra kara harekatına geçmişti. Bu saldırılar sırasında yaklaşık 680 kişi hayatını kaybetmişti.
   

 2. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Paylaşım için Teşekkürler. İnşallah bu savaş biter.
   
  Son düzenleme: 7 Ocak 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - İsraİl ateŞkesİ kabul Forum Tarih
İsrail Ülkesin Bayrağı Ülkeler Coğrafyası 2 Eylül 2012
2013 İsrail Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 28 Temmuz 2012
İsrail Bayrağının Anlamı Nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 8 Nisan 2012
İsrail'in Tarihi Hakkında Bilgi Ülke Kültürleri 28 Şubat 2012
İsrail Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 1 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş