İslamsız Dünya Kitabı - Graham E. Fuller

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 31 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İslamsız Dünya Kitabı - Graham E. Fuller konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Graham E. Fuller İslamsız Dünya kitap tanıtımı - kitap özeti


  Kitabın Künyesi

  İslamsız Dünya
  Graham E. Fuller
  Profil Yayıncılık / Araştırma-İnceleme Dizisi
  Türkçe (Orjinal Dili:İngilizce)
  352 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
  İstanbul, 2010, 1. Basım
  ISBN : 9789759962913
  Genel Yayın Yönetmeni : Cem Küçük
  Genel Koordinatör : Münir Üstün
  Çeviri : Hasan Kaya

  Kitap Hakkında

  Eğer İslam dini olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? Bazılarına göre bu cevabı çok basit bir soru. Medeniyetler çatışması olmazdı, cihat olmazdı, teröristler olmazdı. Graham E. Fuller ise tam aksini iddia ediyor. İslamsız Dünya'da Fuller tarihten dine, jeo-politikten siyasete kadar aydınlatıcı ve bilgilendirici bir yolculukla bugünkü uluslararası sorunların merkezinde İslam dini olup olmadığını sorguluyor.

  Fuller İslam'ın doğuşundan Roma'nın yıkılışına, Osmanlı İmparatorluğu'nun yükselişinden çöküşüne kadar olan dönemi ince bir üslupla anlatıyor. Terörizmin kökenlerini, İsrail'deki çatışmayı, anti - emperyal mücadeleyi destekleme ve harekete geçirmede İslam'ın rolünü inceliyor ve analiz ediyor. Provakatif bir şekilde birçok politikacının, düşünürün, ilahiyatçının ve askerin aksine İslamsız Dünya'nın bugünkü dünyadan çok da farklı olmayacağını, hatta daha kötü olacağını iddia ediyor.
  Etkileyici ayrıntılar ve muazzam analizlerle İslamsız Dünya Batı'nın İslam'la olan ilişkilerini yeniden tartışmaya açıyor.

  "Mutlaka Okunması Gereken Bir Çalışma. Graham Fuller'in İslamsız Dünya kitabı küresel Müslüman politikalar hakkında en yetkin bilgiye sahip bir uzmanın yazdığı bilgi turu. Fuller'in ustalık derecesindeki bu kitabı İslam'ın yükselişinden itibaren Müslüman - Batı ilişkilerinin karakterini analiz ediyor. Ayrıca medeniyetler çatışmasından terörizmin kökenlerine, Filistin - İsrail çatışmasının öneminden ABD dış politikasına kadar temel meselelere önemli ve değişik katkılar sağlıyor."
  -John L. Esposito-, George Town Üniversitesi Din ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Profesörü
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap Kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş