İslami Sözler ve Dualar

'İman ve İslam Forumu' forumunda SeLeN tarafından 2 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İslami Sözler ve Dualar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  en güzel dualar - dini sözler - dua ve sözler - islami sözler - içten dualar - cuma duaları  [​IMG]


  Dua, ibadetin aslı ve özüdür. Allah katında duadan makbul bir şey yoktur. Dua 70 türlü kazayı önler. Ömrün bereketini artırır.) (Dua eden, üç şeyden hâli değildir: Ya günahı affolur veya hemen hayırlı karşılığını görür, yahut ahirette mükafatını bulur.) (Rabbiniz, elbette haya ve kerem sahibidir. Kulları ellerini kaldırıp bir şey istedikleri zaman, onların ellerini boş çevirmekten haya eder. (Dua, müminin silahıdır.)


  Dünyanın hali devr-i daim üzeredir. Ümitsizliğin ardında ümitler gizlidir; gecelerin koynunda güneşler saklıdır. Her başlangıç bir son ve her son yeni bir başlangıçtır. Her doğum ölüme adım atmaktır; sana ölüm görünen şey de gerçekte yeni bir doğumdur. Günler, geceler ve bütün hadiseler ilâhî takdirin elinde bir yumak ...gibi kâh örülür kâh çözülür. İmkân ve imkânsızlık sana bana göredir Cenab-ı Hakka göre değil. O halde ne burnun kanamakla öldüğünü san, ne de güneş batmakla kıyamet koptuğunu. Günlere gecelere değil onların sahibine bağlan ki ümidin hiç bitmesin.
  HZ. MEVLANA  Bizi yine ve yeniden cuma'ya kavuşturan ve bizi dini üzre sabit kılan Allah'a (celle
  celaluhu) hamd ve senâ..!
  alem-i islam'ın cuma'sı mubarek olsun, bu mubarek günün hayırlara vesile olmasını dileriz.
  ...''Rabbimiz! Bizi doğru yola ilettikten sonra, kalplerimizi eğriltme.Bize tarafından
  rahmet bağışla.Lütfu en bol olan Sensin.''
  Al-i İmran Suresi -8-  (Allah Rasûlü) “Din nasihattir/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ RasûlAllah?” diye sorduk. O da; “Allah'a, Kitabina, Peygamberine, Müslümanlarin yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.
  Müslim, Imân, 95.  YARAB.. Kusurumuzu affet. Bizi kendine kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar Bizi emanetinde emin kıl... AMİN....


  Nerede olursan ol Allah'a karsi gelmekten sakin; yaptigin kötülügün arkasindan bir iyilik yap ki bu onu yok etsin. Insanlara karsi güzel ahlakin geregine göre davran.
  Tirmizî, Birr, 55.


  Ya Rab! Elimizden tut, dostlarının yüzüne baktığın gibi bize de rahmetinle teveccühte bulun.. iç dünyamızı varlığının ziyasıyla nurlandır ve bizi Sensizliğin zulmetlerinden, zindanlarından halâs eyle.
  Senden kalblerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize istikamet, niyetlerimize de hulûs istiyoruz. Bizleri iç dün...yamızla yeniden inşa ederek ruhlarımıza ahsen-i takvîm sırrını duyur. Amin.  "Ey Rabbimiz! Bizi inkar edenler için bir fitne kılma, (onlara mağlub etme!) bizi bağışla! Ey Rabbimiz! Yegane gâlib ve hikmet sahibi ancak sensin." (MUMTEHINE 5)

  "Ey Rabbimiz! Nurumuzu tamamla, bizi bağışla, çünkü sen her şeye kâdirsin." (TAHRIM 8)

  ALLAH'ım!

  Kötü günden,kötü geceden,kötü zamandan,kötü arkadaştan,mahalledeki kötü komşudan sana sığınırım. Sen'den başka ilah olmadığı,yedi kat göklerin sahibi ve yüce arşın sahibi olduğun için senden istiyorum.Senden başka ilah olmadığı,yedi kat göğün,yedi kat yerin sahibi ve yüce arşın sahibiolduğun için senden istiyorum.Sen her şeye kadirsin..
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İslami Sözler Dualar Forum Tarih
Güzel Ve Anlamlı Sözler İslami Güzel Sözler-Mesajlar 25 Eylül 2012
Pepe İslamın Şartı Beş'tir Şarkısı Sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 27 Nisan 2012
İslami Güzel Resimli Sözler Dini Resimler 16 Mayıs 2011
Düşündüren Ve İslami Sözler Dini Nickler 16 Nisan 2010
Yazılı İslami Resimler - Güzel Sözler İslami Resimler Dini Resimler 2 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş