İskoç Süslü Kanaryası

'Kuşlar' forumunda Siraç tarafından 16 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  İskoç Süslü Kanaryası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İskoç Süslü Kanaryası

  [​IMG]
  [​IMG]


  Diğer Adları: Serinus Canaria

  Ortalama Boy: 17 cm

  Ortalama Ömür: 10 yıl

  Cinsiyet: Bilimsel tespit gereklidir, erkekler öter.

  Üreme: Kuluçka 14 gün sürer, tüylenme 14 gün sonra olur.

  Genç Kuşlar: Erişkinlere benzer, fakat daha kısa kuyruk tüyleri vardır.

  Ayırt Edici Özellikleri: Baş: Kuş başını ileriye doğru tutar ve uzun boyun bu türün eğik duruşunu vurgular. Tüyler: Kabalama tüy tipi sarı bir kuştur. Tüyler, eşdeğer sarı formalara göre daha hafifçe mattır. Kuyruk: Kuşun uzun kuyruğu tüneğin altından kıvrılmalıdır. Duruş: Sırtı açıkça eğiktir, bu duruştan dolayı kuş farklı isimler de alabilir. çeşitler: İskoç süslü kanaryasının, Belçika süslü kanaryaları soyundan geldiği düşünülmektedir. Minyatür Japon Hoso günümüzde üretilmiştir, fakat halen nadir bir kuştur.
  Temel Özellikleri
  Sözde cins nesiller olduğundan, İskoç süslü kanaryası şekline göre değerlendirilir.

  Geçen yüzyılda kendi vatanı İskoçya'da popülerdi, daha sonraysa şansı devam etmedi, son zamanlardaysa yeniden gözde olmuştur. Duruş ve cinslerinden farklı olarak bu kuş, şov platformlarında başarı için şart olarak bir niteliğe sahiptir. Kuşun hareketleri, bir tünekten diğer tüneğe ileri ve geri hareketliliğinden seyehatçi olarak tarif edilir.

  Kanatlarını kullanmadan sıçrayıp döner ve tereddüt etmeden jürinin önünde karakteristik duruşuna geçer. Ne yazık ki, bu kuşları eğitmek için gerekli olan zaman unsuru, türün gerilemesine neden olmuştur.

  Beslenme ve Barınma
  Kanarya yemi karışımı, yeşil gıda ve yumuşak gıda tüm yıl boyunca önerilir. Bu kuş tüm yıl boyunca kuşhanede barındırılabilir, oldukça dayanıklıdır.

  üreme
  üretmek için dişilere folluk temin edin. İskoç süslü kanaryası dayanıklı olsa da, yavruların soyunu garanti altına almak için içerideki kuş odalarında üretilmelidir.
   

Bu Sayfayı Paylaş