İskenderun'da 'Ya sev ya terk et' gerginliği

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  İskenderun'da 'Ya sev ya terk et' gerginliği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İskenderun'da 'Ya sev ya terk et' gerginliği

  İskenderun'da 'Ya sev ya terk et' gerginliği DTP mitinginden önce kente asılan afişler ortalığı karıştırdı.  İskenderun’da 6 Aralık Cumartesi günü yapılacak DTP mitingi öncesi, DP’li Belediye Başkanı Mete Aslan’ın bilbordlara “Ya sev, ya terk et” afişlerinin asılması kentte gerginliğe yol açtı.

  CNA


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın benzer çıkışının ardından bu sözlerin afişlere taşınması vatandaşlar arasında da tepki gördü. Terörün sıcak yüzüyle karşı karşıya kalan ve zor günler yaşayan İskenderun için, üzerinde hassasiyetle düşünülmesi gereken bir durum olduğunu belirten vatandaşlar, “Başkan AK Partiye göz mü kırpıyor?” değerlendirmesi yaparken MHP Hatay İl Başkanı A.Şefik Çirkin’den sert bir açıklama geldi.


  DTP’nin son zamanlarda yapmış olduğu mitinglerde toplumu etnik bir çatışmaya doğru sürüklenmek istediğine dikkat çekilerek şöyle denildi:
  “Birkaç gün önce teröre iki şehit veren İskenderun, provokatif eylemlere ve suiistimale açık, hassa bir durumdadır. Bu hassasiyeti provoke edecek en ufak bir kıvılcım, onarılması çok güç yaralar açabilecektir. Önümüzde Mahalli seçimlerin de olması, bu mitingin, mahalli hedefi olan sorumsuz kişilerce de istismar edilebileceği şüphesini uyandırmaktadır. İskenderun şimdiden, YA SEV YA TERK ET afişleriyle donatılmış bulunmaktadır. Bu bakımdan, gerek Hatay Valiliğinin ve gerekse İskenderun Kaymakamlığının bu hassasiyetleri muhakkak gözönünde bulundurması gerektiğine inanıyoruz. Hem şehrin huzur ve güvenliği, hem de teröre karşı teyakkuz halindeki İskenderun halkının hassasiyeti ve kısa bir süre önce iki mensubunu şehit veren güvenlik güçlerinin hassa durumu gözönünde bulundurarak, bu mitingin, iptal edilmesinin hayırlı olacağı naçizane fikrimizdir. Var olan toplumsal barışın devamı, İskenderun ve dolayısıyla Hatay’ın güvenliği için, bu mitingin hayırlı olmayacağı kanaatimizi kamuoyuyla paylaşmak istedik.”
   

 2. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - İskenderun'da terk gerginliği Forum Tarih
İskenderun'da çatışma: 2 polis şehit oldu Yurt İçi Haberler 27 Kasım 2008
İskenderun'da Balık Bebek Yurt İçi Haberler 27 Ağustos 2008
Boynuz İsterken Kulaktan Olmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 7 Temmuz 2012
Terkedilmiş Bir Farzın Namaz İçinde Kaza Yoluyla Telâfi Edilebileceği Durumlar Dinimizin Direği Namaz 3 Aralık 2011
Durusu Gölü (Terkos) Hakkında Bilgi İstanbul Tanıtımı 15 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş