İran Gazze'ye iki yardım gemisi kaldırdı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda DeMSaL tarafından 14 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İran Gazze'ye iki yardım gemisi kaldırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İran devlet radyosunun haberine göre, Gazze Şeridi'ne yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan ilk İran gemisi dün yola çıktı. Geminin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.
  "Filistin Ulusunun Müdafaası İçin Birlik" isimli İranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri, Gazze'ye İsrail tarafından uygulanan abluka kalkana kadar İran gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.
  İranlı üst düzey yetkililer, dini lider Ayetullah Hamaney'in emir vermesi halinde Devrim Muhafızları'nın gemilerde yer almaya ve gemilere eşlik etmeye hazır olduğunu açıklamıştı.
  İsrail'in yardım filosuna 31 Mayıs'ta düzenlediği operasyonda Mavi Marmara gemisinde bulunan 9 Türk hayatını kaybetmiş, kanlı baskın başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyada büyük tepki ve öfkeye neden oldu.
  Bu olayın ardından İran Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, yaklaşık 100 bin İranlı'nın Gazze'ye gidecek gemilerde yer almak için başvurduğu ifade edildi.
  İran Devrim Muhafızları'nın gemide olduğu iddiasına karşılık, adını vermek istemeyen İranlı bir üst düzey yetkili, AFP'ye yaptığı açıklamada gemide Devrim Muhafızları'nın olmadığını söyledi.
  Geçen hafta bir İranlı yetkili, Devrim Muhafızları'nın İranlı lider Ayetullah Ali Hameney'in emirlerini beklediğini, eğer Hameney emrederse, Muhafızlar'ın yardım gemilerine eskortluk etmek için hazır olduğunu açıklamıştı.

  Haber7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İran Gazze'ye yardım Forum Tarih
Kır kültürünü kent kültüründen ayıran özellikler madde madde kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 1 Şubat 2017
Türkler'in Anadolu'ya yerleşmesini kolaylaştıran etmenler nelerdir? Tarihi Bilgiler 24 Kasım 2016
Cildi sıkılaştıran besinler nelerdir? Güzellik & Bakım 2 Ekim 2016
Hayatımızı kolaylaştıran araçlar ve gereçler Konu Dışı Başlıklar 26 Eylül 2016
İran medeniyetinin özellikleri kısaca Tarihi Bilgiler 15 Aralık 2015

Bu Sayfayı Paylaş