İphone'da Discover İle Dosya Paylaşımı [ Wifi ]

'Diğer Tüm Programlar' forumunda UquR tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  İphone'da Discover İle Dosya Paylaşımı [ Wifi ] konusu İphone'da Discover İle Dosya Paylaşımı [ Wifi ]

  Discover wifi üzerinden dosya transferi yapmanızı sağlayan ücretsiz bir iPhone uygulaması. Discover ile dosyalarınızı aynı wifi içerisindeki diğer iPhonelar ile ve bilgisayarlar ile paylaşabiliyorsunuz. Böylece IP adreslerini bulmak ve ara yazılımlar kullanmanıza gerek kalmıyor. Discover sizin için tüm bu işleri görsel bir hale getirmiş. Ayrıca Discover ile dosyalarınız üzerinde basit işlemleri de yapabiliyorsunuz. Bunlar arasında dosya isimleri değiştirme, klasör yaratma, dosyaları gösterme ve dosyaları arama da var.


  [​IMG]
  Ana sayfamızın en alt kısmında seçenekler, orta kısımda ise ana klasörde bulunan dizinler bulunuyor. Şimdi sırası ile yapabileceklerimize göz atalım.


  [​IMG] [​IMG]

  En alt kısımda solda bulunan kırmızı noktaya tıkladığımızda genel bilgiler ile birlikte telefonunumuzda bulunan boş disk alanı bilgisine ulaşıyoruz. Dizinlerin isimlerinin sol kısmında ki küçük oklara tıkladığımızda ise dizin ile ilgili yapabileceğimiz seçenekler geliyor. Bunlar sırası ile dizin ismi değiştirme (Rename), Dizin silme (Delete), Dizin/Dosya yerini değiştirme (Move), Yeni dizin yaratma(New Directory), Dosyaların gösterme(View) ve Çıkış(Cancel). En göze çarpan konu Discover uygulamasının bir çok dosya formatını gösterebiliyor olması.


  [​IMG]
  Bir güzel özelliğimiz de dosyaları arayabiliyor olmamız. Ana ekranın en alt sağ kısmında bulunan büyüteç işaretine tıkladığımızda üst kısımda arama için giriş yapabileceğimiz bir satır geliyor. Bu durumun en güzel yanı uzantılar ile aradığımıda bulunduğumuz klasördeki tüm aynı tipli dosyaları bulabiliyoruz. Örneğin JPG olarak arattığımızda tüm klasörlerdeki fotograflarımıza ulaşabiliyoruz.


  [​IMG]

  Settings seçeneği ile bazı ayarları güncelleyebiliyoruz. Burada sisteme email adresimizi işleyebiliyoruz. Aynı zamanda her açılışta gelen bilgi ekranını kapatabiliyoruz. Ayrıca şifre koyma işlemini de buradan yapabiliyoruz. Bu kısım önemli çünkü şifre koymaz iseniz diğer kullanıcılar telefonunuzda istedikleri gibi gezip dosyalarınızı alabiliyorlar. Son olarak ise Yardım(Help) bölümünden bazı bilgilere ulaşabiliyoruz.
  [​IMG]


  Şimdi gelelim Discover programının asıl yapabildiklerine. Wifi ile bağlantınız olduğunda Discover bilgisayarınız ve diğer iPhonelar ile dosya alışverişi yapabiliyor. Wifi bağlantınız kurulduğunda sol alt kısımda bulunan kırmızı nokta yeşile dönüyor. Orta kısımdaki browse tuşuna bastığımızda içinde bulunduğumuz wifi ağındaki diğer discover kullanıcılarını görebiliyoruz. İsimlere tıkladığınızda ise klasörler arasında gezip dosyaları kendinize alabiliyorsunuz. Bunun için gene resmin yanındaki ok tuşuna basmanız yeterli.  [​IMG] [​IMG]
  Yeşil butona bastığımızda ise size bir likt yaratıyor. Örneğin benim için "http://10.10.7.160:8888/" Bu linki bilgisayarınızın tarayıcısında (explorer, firefox vb..) açabiliyorsunuz. Bu durumda ise kendi bilgisayarınızdan iphone'a istediğiniz dosyaları atabiliyorsunuz. İsterseniz geri de alabilirsiniz. Bu durumda telefonunuzu bir disk küçük dosyalar için bir disk gibi kullanabilirsiniz. Bunları yapabilmek için discover uygulamasının üzerine tıklanmış ve açık olması gerekiyor. Aksi halde insanlar sizi göremiyor ve linkiniz de çalışmıyor.


  Discoverprogramını Appstore'dan ücretsiz indirebilirsiniz.
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - İphone'da Discover İle Forum Tarih
İstanbul trafiği artık iPhone'da Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Mart 2009
iPhone'da FPS keyfi! Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 22 Şubat 2009
Nihayet iPhone'da kopyala/yapıştır ? Bilim & Teknoloji 12 Aralık 2008
iPhone'da TTY Özelliğini Kapatmak Nasıl Kapatırım Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 6 Aralık 2008
iPhone'da Ekran Görüntüsü Almak Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 6 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş