İphone 3g [ Yapılması gereken 10 şey ]

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda UquR tarafından 6 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  İphone 3g [ Yapılması gereken 10 şey ] konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İphone 3g [ Yapılması gereken 10 şey ]


  ALINTIDIR.

  Yeni iPhone 3G'nizle yapmanız gereken ilk 10 iş

  [​IMG]

  iPhone'da tüm yazılarınızı ekrandaki sanal klavyeyi kullanarak yazacaksınız. Başlangıçta zor görünse de Apple bu süreci kolaylaştırmak için birkaç şey düşünmüş. iPhone kullandığınız kelimeleri sözlüğüne aktarıyor ve yazmakta olduğunuz kelimeleri önceden tahmin ediyor. Ayrıca otomatik düzeltme fonksiyonuna da sahip.

  [​IMG]

  Yeni iPhone 3G'nin içindeki GPS teknolojisi sayesinde 2MP'lik kameranızla çektiğiniz fotoğrafları coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Fakat ne yazık ki iPhone'un kamerası çok tatmin edici değil.

  [​IMG]

  Yeni iPhone 3G bağlantısına sahip olsa da Wi-Fi daha hızlı. iPhone'unuzu kablosuz ağınıza bağlamak için Ayarlar ikonuna basın ve Wi-Fi seçeneğini seçin.

  [​IMG]

  iPhone birden fazla POP/IMAP hesabı bulundurabiliyor. Yahoo! Mail, Google Mail, MobileMail ve AOL için de tek tıkla kurulum yapmak mümkün. Posta seçeneğini Ayarlar menüsünden seçebilirsiniz.

  [​IMG]

  iPhone'un yeni sürümüne eklenen bir yenilik de App Store. Bu mavi ikona bastığınızda yazılım satan bir hizmetle karşılaşıyorsunuz. Burada iPhone'unuz için tasarlanmış oyunlar, çeşitli programlar ve araçlar bulmanız mümkün.

  [​IMG]

  iPhone telefonunuzu nasıl tuttuğunuzu otomatik olarak algılayıp görüntülemeyi buna göre dikey veya yatay olarak yapabiliyor.

  [​IMG]

  Apple'ın Web uygulamaları sayfasında iPhone'unuza ekleyebileceğiniz birçok kullanışlı uygulama mevcut. İsteyenler Facebook yazılımını telefonlarına ekleyebilir.

  [​IMG]

  Bir noktadan sonra iPhone'unuzun ekranı kalabalıklaşabilir. Bu durumda "Wiggle" seçeneğiyle ikonlarınızı organize edip farklı sanal sayfalara göndermeniz mümkün.

  [​IMG]

  Telefon görüşmesi yaparken iPhone'unuzun diğer fonskiyonlarını kullanmanız da mümkün. Eğer kulaklık veya hoparlör modundaysanız, Home tuşuna basarak arama ekranını küçültebilirsiniz. Böylelikle bir yandan görüşme yaparken bir yandan da Google Maps, E-Posta gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Yeşil renkli telefon tuşuna basıp iPhone'unuzu telefon moduna getirin ve birisini arayıp yeni bir iPhone'unuz olduğunu söyleyin. Fakat eğer şimdiki cep telefonunuzdaki telefon rehberiniz Outlook, Yahoo! Address Book veya Entourage/OS X Address Book'a kopyalanamıyorsa, tüm telefon numaralarınızı tek tek girmeniz gerekecek.
  İphone 3g [ Yapılması gereken 10 şey ] [​IMG]  Sanal klavyeye alışın

  iPhone’da tüm yazılarınızı ekrandaki sanal klavyeyi kullanarak yazacaksınız. Başlangıçta zor görünse de Apple bu süreci kolaylaştırmak için birkaç şey düşünmüş. iPhone kullandığınız kelimeleri sözlüğüne aktarıyor ve yazmakta olduğunuz kelimeleri önceden tahmin ediyor. Ayrıca otomatik düzeltme fonksiyonuna da sahip.

  [​IMG]


  2 Megapiksel fotoğraf çekin

  Yeni iPhone 3G’nin içindeki GPS teknolojisi sayesinde 2MP’lik kameranızla çektiğiniz fotoğrafları coğrafi olarak etiketleyebilirsiniz. Fakat ne yazık ki iPhone’un kamerası çok tatmin edici değil.

  [​IMG]


  Wi-Fi’ye bağlanın

  Yeni iPhone 3G bağlantısına sahip olsa da Wi-Fi daha hızlı. iPhone’unuzu kablosuz ağınıza bağlamak için Ayarlar ikonuna basın ve Wi-Fi seçeneğini seçin.

  [​IMG]


  E-posta hesabınızı kurun

  iPhone birden fazla POP/IMAP hesabı bulundurabiliyor. Yahoo! Mail, Google Mail, MobileMail ve AOL için de tek tıkla kurulum yapmak mümkün. Posta seçeneğini Ayarlar menüsünden seçebilirsiniz.

  [​IMG]
  App Store’dan Super Monkey Ball’ı indirin

  iPhone’un yeni sürümüne eklenen bir yenilik de App Store. Bu mavi ikona bastığınızda yazılım satan bir hizmetle karşılaşıyorsunuz. Burada iPhone’unuz için tasarlanmış oyunlar, çeşitli programlar ve araçlar bulmanız mümkün.

  [​IMG]  Dikey veya yatay görüntüleyin

  iPhone telefonunuzu nasıl tuttuğunuzu otomatik olarak algılayıp görüntülemeyi buna göre dikey veya yatay olarak yapabiliyor.

  [​IMG]  En iyi Web uygulamalarını ekleyin

  Apple’ın Web uygulamaları sayfasında iPhone’unuza ekleyebileceğiniz birçok kullanışlı uygulama mevcut. İsteyenler Facebook yazılımını telefonlarına ekleyebilir.

  [​IMG]


  İkonlarınızı düzenleyin

  Bir noktadan sonra iPhone’unuzun ekranı kalabalıklaşabilir. Bu durumda "Wiggle" seçeneğiyle ikonlarınızı organize edip farklı sanal sayfalara göndermeniz mümkün.

  [​IMG]


  Aynı anda birden fazla iş yapın

  Telefon görüşmesi yaparken iPhone’unuzun diğer fonskiyonlarını kullanmanız da mümkün. Eğer kulaklık veya hoparlör modundaysanız, Home tuşuna basarak arama ekranını küçültebilirsiniz. Böylelikle bir yandan görüşme yaparken bir yandan da Google Maps, E-Posta gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

  [​IMG]


  Birini arayıp iPhone 3G’yi aldığınızı söyleyin


  Yeşil renkli telefon tuşuna basıp iPhone’unuzu telefon moduna getirin ve birisini arayıp yeni bir iPhone’unuz olduğunu söyleyin. Fakat eğer şimdiki cep telefonunuzdaki telefon rehberiniz Outlook, Yahoo! Address Book veya Entourage/OS X Address Book’a kopyalanamıyorsa, tüm telefon numaralarınızı tek tek girmeniz gerekecek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İphone Yapılması gereken Forum Tarih
iPhone 4 Siri nedir Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 20 Aralık 2011
İphone 5 Özellikleri Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Kasım 2011
iPhone 4S yeni özellikler Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
iphone 4S İnceleme Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011
iphone 4s fiyatı ne kadar Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 5 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş