İpek yolu geçmişi ve amacı - Silkroad

'Silkroad Online' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İpek yolu geçmişi ve amacı - Silkroad konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Silkroad Online, 7. Yüzyılın İpek Yolu ticaretini tekrar canlandırmak için tasarlanmış olup bir MMORPG oyunu olması nedeniyle tarih, kültür ve İpek Yolu ticaret rotalarının her birine ait öykülerden oluşturulmuştur.


  .[​IMG]

  İpek Yolu iki büyük bölgeye ayrılır. Bu dünya, doğu ile batı arasındaki ana ticaret yolu geçidi olan Changan, Dunhuang, Hotan, Tahran, Bağdat ve Konstantinopolis’in gerçekliği ve tarihi üzerine kurulmuştur; diğer ana ticaret geçidi ise güneyden kuzeye doğru Taklamakan’dan Hotan, Gollyun Dağı, Himalayalar ve Cheonchukguk’a (Hindistan) uzanan bir hayal dünyasıdır.

  __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________


  Doğudan batıya ve kuzeyden güneye her iki tema da, gerçeklik ve hayal dünyasının bir arada sunulduğu fantastik SilkRoad dünyasında kesişmektedir.

  1. Doğu kültürüne yolculuk

  Bu oyun, fantastik Online oyundan beklenen biçimde özenle seçilmiş Doğu dünyası yolculuğu sunar. Gizemli Çin efsanelerinden, Taoizm ve Budizm kültürlerinden doğan hikayelerle yaratılmış otantik dünyaya hoş geldiniz.

  2. Gizemli ve fantastik macera dünyası

  Eski kitaplar ve edebiyatlardan alınan hikayelerle yaratılan macera dolu dostça bir dünyaya yolculuk etmekten daha keyiflisi yoktur. Yeni maceracı, bir hazine avcısı olarak hızla zenginleşen felsefesi doğrultusunda bilinmeyen farklı diyarları gezerek oyunda yolculuk edebilir; Bin Bir Gece Masalları gibi dünyaca ünlü edebi ürünler temel alınmıştır.

  Silkroad 7.Yüzyılın İpek Yolu ticaretini tekrar canlandırmak için tasarlanmıştır..

  Silkroad Online, bir MMORPG oyunu olması nedeniyle 7. Yüzyılın İpek Yolu ticaretini tekrar canlandırmak için tasarlanmıştır.

  1. Fantastik Dünya

  Doğu ve Batı Fantastik Dünyalarının Karşılaşması
  Doğu ve Batı Fantastik Dünyalarının KarşılaşmasıBatı Avrupa, Doğu Çin ve Yeni İslam fantastik dünyalarını kapsayan Silkroad Online Çin, İslam ve Avrupa'nın eski kültür ve efsaneleri üzerine kurulmuştur.

  2. Görev Sistemi

  Bölüm odaklı görev sistemi
  Bölüm odaklı görev sistemi
Bölüm planlı senaryolar arka planda Xiyou Ji, Bin Bir Gece Masalları ve Yunan mitolojisi gibi birçok ülkenin mitoloji ve efsanelerini esas alarak yazılmıştır. Oyuncular sihirli halıyla uçarken, Akdeniz akşam güneşini izlerken veya Huang He Nehrini geçerken çaresiz bir şekilde hayaletlerle savaşırken görebilirsiniz. Bu senaryo çeşitliliği sayesinde, tek kişilik bir oyun izleme hissini veren, her defasında benzersiz bir görevin tadını çıkarabilirsiniz.

  3. Çeşitli Halklar

  Çeşitli halk örgütlenmeleri
  Çeşitli halk örgütlenmeleri
Tanıdık ailelerin bir araya geldiği genel lonca odaklı halkların ötesinde, halkı çeşitli nesnelere göre örgütlemek mümkündür. Halk örgütlenmeleri arasında vaha çevresinde bir araya gelen şehir halkı, takas ticaretiyle uğraşan tüccar grubu, hırsız oyuncuların bir araya geldiği hırsız loncası ve adaleti koruyan avcı loncası yer alır. Çeşitli halkların karşılaşması, heyecan verici güç gösterisi senaryoları ortaya çıkarır.

  4. Yetenek Sistemi

  Benzersiz ve yeni yetenek sistemi
  Benzersiz ve yeni yetenek sistemi
Su üstünde seyretmek için uçarak yürüme yeteneğini kullanan ve hareket ederken arkalarında iz bırakan Çinli karakterlere benzer biçimde, Avrupa’ya ait karakterler Zeus veya Apollo gibi Yunan Allahlarının gücünü kullanırken İslami karakterler de piyasadaki mevcut oyunlarda henüz görülmemiş yeni ve benzersiz bir yetenek olan lamba cinlerini istedikleri biçimde kontrol edebilmektedir

  5. Gerçek Aksiyonlu Savaş Sistemi

  Gerçekçi ve doludizgin aksiyon savaşları
  Gerçekçi ve doludizgin aksiyon savaşları
Kesme ve ani dönüş gibi Çinlilerin zincirleme saldırı yeteneklerinden yararlanarak, aksiyon oyunlarına benzer ölçüde hızlı oyun ilerlemesiyle savaşlar gereksiz yere uzamaz, karakterin hızı inanılmaz efektlerle artar. Kesintisiz aksiyon keyfiyle heyecan verici savaşların keyfini çıkarın.

  6. Dünya bir Film Hissi Veriyor

  Film benzeri sunum
  Film benzeri sunum
Uzaktan yaklaşan canavarlar, tozu dumana katarak koşan hırsızlar, duman nedeniyle önünüzü göremediğiniz ormanlar, tamamen görülmemiş malzemelerle dolu tehlikeleri zindanlar ve tam ay tutulmasına benzer doğal ortamlar sayesinde harika bir dünyanın önünüze serildiğini bu oyunda doğrudan görebilirsiniz.

  7. Nefes Kesen Dinamik Animasyonlar

  Daha gerçekçi karakter animasyonları
  Daha gerçekçi karakter animasyonları
Rüzgar yönünde itilme veya sürüklenme efektleriyle oluşturulan doğal hareketler sayesinde daha çarpıcı hareketler sunulurken, bir yandan da Dinamik Animasyonla oyuncunun tüm hareketleri kontrol edilir. Harmanlanmış hareket tekniklerini kullanan karakter odaklandığında, bu tekniklerle hareket esnasında savaş meydanını sallayan eşzamanlı eylemler gerçekleştirilebilir; aksiyonlar o kadar gerçekçi ki, karakterin insanları taklit ettiğini görebilirsiniz.

  8. Gelişmiş arabirim sistemi

  Daha rahat oyun ortamı
  İpek Yolu arka planı Çin’den Avrupa’ya kadar uzanmaktadır. İpek Yolunu bağlayan geniş haritalara veya zindan haritalarına rağmen savaşlar arasında yükleme gecikmesi yaşanmaz. Buna ek olarak, Silkroad Online kullanıcılara oyuncunun fare ve klavyeyi kullanarak tam olarak kontrol edebileceği oyundaki çeşitli yetenekleri barındıran en kullanışlı arabirimi sağlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İpek yolu geçmişi Forum Tarih
Tarihi ipek yoluna neden bu isim verilmiştir? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
İpek yolu kısaca bilgi Tarihi Bilgiler 3 Aralık 2014
İpek yolu ve baharat yolları hakkında kısaca bilgi Tarihi Bilgiler 8 Mart 2014
İpek Yolu'nun toplumların sosyal ve kültürel yaşamındaki rolü nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
İpek yolu olarak bilinen güzergaha neden bu isim verilmiştir kısaca Tarihi Bilgiler 25 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş