İntikam zamanı

'Basketbol' forumunda Dine tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İntikam zamanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İntikam zamanı


  Madalya hedefi ile ev sahipliği yapacağımız 2010 Dünya Şampiyonası kuraları çekildi. 2009'da bizi yarı finalden eden Yunanistan ve klasmanda deviren Rusya'nın yanı sıra, 2002'de umutlarımızı tüketen Porto Riko ile eşleştik.
  [​IMG]
  Görsel bir şölenle başladı, asıl şölen öncesi potadaki yıldızların yerlerini belirleyecek olan kura çekimi. Anadolu Ateşi ve Tan Sağtürk ile grubu ‘dar alanda kısa paşlaşmayı’ başarıyla oynarken, aynı zamanda iyi birer akrobat olduklarını da kanıtlıyorlardı dünyanın dört bir yanında kendilerini izleyenlere. Tanıtım açısından iyi düşünülmüştü. Başlangıç güzeldi... Hakeem Olajuwon ve Efe Aydan gibi efsanelerin yanı sıra, Santiago ile Femerling topları çekiyordu birer birer.

  Yıldızlar İstanbul’da
  Kobe Bryant ve Dream Team’i İstanbul ağırlayacaktı. Biz ise ev sahibi tercihini Ankara olarak yapmıştık. 34 yıldır yenemediğimiz komşunun grubuna gittik. 2006 Japonya ve 2009 Polonya’da son anda elimizden kaçırdığımız Yunanistan gelmişti ilk torbadan. ABD ve son Dünya Şampiyonu İspanya’ya oranla kesinlikle tercih nedeniydi. Ancak Yunanistan’ı ‘yenememe’ fobimiz olduğu için, düşüşte olan Arjantin ‘nasıl olurdu’ diye içimden geçiriyordum.

  3’ten ise Porto Riko geldi. Brezilya ve Avustralya’yı göz önüne aldığımızda burdan da iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Kanada olsaydı belki tadından yenmezdi ama, Porto Riko basketbolu da son zamanlarda düşüşte. 2002’de bizi son saniyelerde yenip, büyük darbe vurmuşlardı.

  Litvanya’dan kurtulduk
  4. torbada ise 4 Avrupalı vardı. Her şampiyonada Litvanya ile eşleşiyorduk. Onlar Polonya’ya eksik gelmişti ve hayal kırıklığı yaşamışlardı. Bu sefer bütün yıldızları kadroda olacaktı. Hırvatistan, her zaman bize ters geliyor. Almanya ile Rusya’dan kim gelirse gelsin kabulümüzdü. Rusya ile eşleştik. Gerçi onlar 2007 Avrupa Şampiyonu ama o bir sürprizdi. Rusya ile de geçen yıldan kalma bir hesabımız var.

  5. torbadan Çin’le eşleştik. Yao Ming bütün sezonu sakat geçirecek. Yetişmeme ihtimali var. Son olarak da Fildişi Sahili geldi. Afrika Şampiyonu Angola’yı, bu yaz Bormio’da eksik kadroyla yenmiştik. Biz hazırlıklara yeni başlıyorduk, onlar ise Afrika Şampiyonası’na gitmek üzereydi. Hazır ve tam kadroydular. Bunu göz önüne aldığımızda Afrika ikincisi Fildişi fazla sorun çıkarmaz. Genel olarak iyi bir gruba düştüğümüzü söyleyebilirim. Ama aslolan bizim nasıl bir kadroyla ve nasıl bir ruh haliyle sahada olacağımız. Sorunsuz bir dönem geçirirsek, grupta lider olma şansımız bile var.

  Gökhan German  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İntikam zamanı Forum Tarih
İntikam Dizisinin Oyuncuları Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam Dizisinin Konusu Nedir Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam İle İlgili Sözler - İntikamla ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Mayıs 2011
İntikamla ilgili sözler - İntikam ile ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Şubat 2011
Dilin İntikamı - Ernst Jandl Kitap, Resim ve Dergi 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş