İntikam için Kendini Öldürttü

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İntikam için Kendini Öldürttü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Devlet Başkanı'ndan İntikam Almak İsteyen Adam, Kiralık Katil Tutarak Kendini Öldürttü.

  İŞTE ÜLKEYİ KARIŞTIRAN VİDEO - WEB TV

  Guatemala Devlet Başkanı Alvaro Colom'dan bir şekilde intikam almak isteyen 47 yaşındaki avukat Rodrigo Rosenberg korkunç bir plan hazırladı. Rosenberg kendisini öldürtmek için bir kiralık katil tutmadan önce 20 dakikalık bir video hazırladı.

  Rosenberg görüntülerde şöyle diyordu: "Siz bu mesajı izlediğinizde, ben hayatta olmayacağım, çünkü Devlet Başkanı Alvaro Colom tarafından öldürülmüş olacağım."

  Olay geçtiğimiz yıl Mayıs ayında gerçekleşti. Rosenberg, bisikletle gezerken kimliği belirsiz bir kişi tarafından vurularak öldürüldü.

  Rosenberg'in ölümünden sonra, avukatın çektiği video Guatemala basını tarafından yayınlandı.

  ÖLÜMÜ ÜLKEYİ KARIŞTIRDI

  Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Devlet Başkanı Colom'un istifası istendi. Ülke genelinde hükümet karşıtı gösteriler düzenlendi. Alvaro ise kendisi hakkında yapılan tüm suçlamaları reddetti ve olayın araştırılması için Birleşmiş Milletler'in bir araştırma komisyonu kurmasını talep etti.

  Görüntülerde Rosenberg, Colom tarafından öldürülmesinin nedeni olarak geçtiğimiz Nisan ayında vurularak hayatını kaybeden “Kahve Kralı” Halil Musa ve kızı Marjorie Musa’nın avukatlıklarını yapması olduğunu iddia etti. Rosenberg'e göre Musa ile kızını da Devlet Başkanı öldürttü.

  Rosenberg ayrıca, Colom'un bir yolsuzluk skandalına karıştığını ve bu haberlerin ortaya çıkmasını istemediği için kendisini öldürttüğünü söyledi.

  Olayın tamamen Rosenberg'in planı olduğunun anlaşılması üzerine ülkede tansiyon bir anda düştü. Cinayeti incelemeye alan polis Rosenberg'in kiralık katil bulmasına yardımcı olan akrabaları dahil 11 kişiyi tutukladı.

  Öte yandan kiralık katilin kendisini tutan kişinin Rosenberg olduğunu bilmediği belirtildi. Rosenberg'le 40 bin Dolar karşılığında anlaşan kiralık katilin hala firari olduğu açıklandı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İntikam için Kendini Forum Tarih
İntikam Dizisinin Oyuncuları Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam Dizisinin Konusu Nedir Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam İle İlgili Sözler - İntikamla ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Mayıs 2011
İntikamla ilgili sözler - İntikam ile ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Şubat 2011
Dilin İntikamı - Ernst Jandl Kitap, Resim ve Dergi 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş