İntikam - Ali Erkan Kavaklı

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 27 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İntikam - Ali Erkan Kavaklı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ali Erkan Kavaklı İntikam kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Üretici : Nesil Yayınları
  Türü :Roman
  Basım Yeri: İstanbul
  Basım Tarihi: 2010-4
  Basım: 4.
  Sayfa Sayısı: 352
  Dili: Türkçe
  Kapak: Karton Kapak
  Ebat: 135 x 195
  Barkod: 9789757055945


  Kitap hakkında

  Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Org. Eşref Bitlis, Bnb. Cem Ersever gibi ünlülerin de içinde bulunduğu yüzlerce insanı ortadan kaldıran bir çetenin peşine düşen Müfettiş Safa Beye suikast düzenlenir. Arkadaşına yapılan bu haksızlığı hazmedemeyen Yüzbaşı Hüseyin, suikastçıları takibe başlar. Fakat şahitler esrarengiz bir şekilde ortandan kaldırılır.

  Hüseyin, cinayetleri aydınlatmak için uğraşırken ordu içinde "Kanarya Sevenler Ekibi"nin çete ile paslaştığını ve ihtilal için örgütlendiğini fark eder. Hüseyin, bu ekibi deşifre ederek ihtilali önlemek içinzorlu ve tehlikeli bir mücadeleye girişir. Kanarya Sevenler Ekibi, onu yok etmek için uğraşır. Uyuşturucu imparatoru Behçet Cantürk, Savaş Buldan, Fevzi Aslan, kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal gibi bir çok ünlü, suikast sonucu öldürülür. MİT ajanı Tarık Ümit kaçırılır, sorgulanır ve kaybedilir. Gazi Mahallesi, esrarengiz bir şekilde karışır. Cinayetlerin biri aydınlatılmadan, bir yenisi işlenir.

  Cinayetler serisine; Susurluk''ta bir kaza süsü verilerek öldürülen Abdullah Çatlı, polis şefi Hüseyin Kocadağ ve Gonca Us''un öldürülmesi, milletvkili Sedat Edip Bucak''ın yaralanması eklenir. Türkiye, bu suikast gibi kaza ile sarsılır. Elde ettiği ipuçları ile çete ve ihtilalcileri takibe koyulan Hüseyin, devamlı tehdit alır ve işinden kovulma tehlikesi ile yüz yüze gelir. Çete ona da suikast hazırlar, arabası havaya uçurulur. Cinayetler, suikastlar, komplolar, ihbarlar, jurnaller, tehditler birbirini takip eder. İntikam, heyecanlı ve sürükleyici bir roman Bir solukta okunabilecek belgesel bir eser. Geniş bir araştırma ve yoğun bir emeğin ürünü. Usta bir romancının eseri. Okuyucuyu düşündürüyor ve onu ülke problemlerine çözüm aramaya çağırıyor.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İntikam Erkan Kavaklı Forum Tarih
İntikam Dizisinin Oyuncuları Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam Dizisinin Konusu Nedir Diğer Yerli Diziler 15 Ekim 2012
İntikam İle İlgili Sözler - İntikamla ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Mayıs 2011
İntikamla ilgili sözler - İntikam ile ilgili özlü sözler Güzel Sözler-Mesajlar 18 Şubat 2011
Dilin İntikamı - Ernst Jandl Kitap, Resim ve Dergi 4 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş