İnternet sokağa çıkacak

'İnternet ve Network' forumunda Dine tarafından 2 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İnternet sokağa çıkacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnterneti icat eden Windward Kleinrock, dijital alemini bilgisayar ekranlarından somut dünyaya taşıyacak yeni bir proje üzerinde çalıştığını söyledi.

  Kleinrock bu projenin, dijital teknolojinin duvarlarda, büroda, arabada ve tüm dünyada ortaya çıkmasını sağlama fırsatı vereceğini sözlerine ekledi.
  Cezire uydu kanalı Kleinrock’un bu teknolojiyi, başkalarının kimliğine bürünme, sahtekarlık ve virüs yayma gibi başka şekillerde kötüye kullanılmasında endişelerini dile getirdiğini söyledi.
  Kleinrock ayrıca dünya şebekesi internetin bu amaçlarda kullanılacağını tahmin etmediğini, tam aksine zamanında güven üzerine icat edildiğini söyledi.
  Kleinrock’un bu açıklaması, 29 Ekim 1969 tarihinde Los Angeles’ta bulunan Kaliforniya üniversite bilgisayarından Stanford Enstitüsü bilgisayarına ilk elektronik mesajı göndermesinin 40. Yıldönümü münasebetinde geldi.
  Milyonlarca kişinin bu başarıya ulaşmada katkı sağladıklarını belirten Kleinrock, L O G yazmaya çalışırken internet üzerinde yazılan ilk kelimenin L O olduğunu açıkladı. Ayrıca kelimenin ulaşıp ulaşmadığını görmek için Stanford Enstitüsünü telefonla aradıklarını, fakat G harfi ulaşmadan bilgisayarın bozulduğunu ifade etti.
  Kleinrock, o tarihi anda dünyanın yeni bir aşamaya gireceğini tahmin etmediğine işaret ederek, internetteki yeni programların bir çok yeni ayrıcalıklar taşıyacağını, insanları öğrenmeye ve olgun düşünmeye teşvik edeceğini sözlerine ekledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnternet sokağa çıkacak Forum Tarih
İnternetin yararları ve zararları konulu kompozisyon örneği İnternet ve Network 24 Ocak 2017
Bilgisayar ve internet bağımlılığın belirtileri kısaca Psikoloji 18 Ocak 2017
İnternette uyulması gereken kurallar nelerdir? İnternet ve Network 7 Kasım 2016
Tv radyo gazete ve internetin olmadığı bir gün nasıl geçer? Sorular ve Cevaplar 20 Ekim 2016
İnterneti kim buldu icat etti kronolojik İnternet ve Network 10 Nisan 2016

Bu Sayfayı Paylaş