İnternet Explorer tampon bellegi arttırma

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda DeMSaL tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  İnternet Explorer tampon bellegi arttırma konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternet explorerinizin tampon belleğini arttırın (sayfaların kolayca yüklenmesi)


  bu işlemi yapmadan önce direkt dez avantajını söyleyeyim.  Yapacağımız bu ayarda harddiskimiz başroldedir. Kısaca şöyle söyleyeyim explorerımız harddiskimizde çok sayıda küçük dosya oluşturur bu sayfaların daha çabuk açılmasını sağlar blakis sürekli yenlenen sayfalarsa bu yöntem çok etkili olur. Dezavantaj olan kısmı ise şu hdd de işletim sisteminizin kurulu olduğu bölümde sürekli fazladan boş yer bulundurmalısınız. Burada da disk birleştiricisine görev düşüyor sürekli olmasa da 2 haftada 1 disk birleştiricisini çalıştırmalısınız. Sebebi explorerin çok fazla sayıda ufak bytlarda dosya oluşturması ve tekrar bu dosyaların çağırılmasında sorun çıkmasıdır.  Bunu sağlayabilmek için tekrar tarayıcınızın  Tools (Araçlar) menüsünden Internet Options (Internet Ayarları) bölümüne gidin.  Ortadaki Temporary Internet Files (Geçici Internet Dosyaları)  bölümünde Settings (Ayarlar) butonuna basın.  Karşınıza çıkacak ekranda alttaki kaydırma çubuğu yardımıyla yeni tampon miktarını ayarlayın ve onaylayarak çıkın. Ara sıra bu dosyaları temizlemek ya da sabit diskinizde yer açmak istiyorsanız bu amaçla aynı yerdeki  Delete Files (Dosyaları sil) butonunu kullanabilirsiniz.

  • İnternet eplorer hızlı açılsın ( anasayfa iptal):  internet Exploreri çalıştırmak için kullandığınız kısayolu şu şekilde değiştirin:

  "C: Program FilesInternet Exploreriexplore.exe" -nohome

  • Microsoft internet Explorer hatalarını gideren toplu yama çıkarmış:  bilindiği gibi hiçbir proğram sorunsuz değildir. Ufak tefek hataları olur her proğramın. İş i.explorer a gelince iş baya değişiyor tabi hata üstüne hata. Bu hataların cevabı aşagıdaki linkde.

  http://www.microsoft.com/windows/ie/...29/default.asp

  • Bazı sayfaları açmaya çalıştığımda  'A Runtime Error has occurred. Do you wish to DEBUG Line=0 Error = Object Expected'  hatasını alıyorum mu diyorsunuz?  Bu sorun genelde pop up önleyici kullanan kişilerde olur bunun için yapmanız gereken şey:  araçlar>internet seçenekleri>gelişmiş>  buradaki görülen listeden komut dizini hata ayıklama modunu devre dışı bırakmanızdır.  Restarttan sonra aktif olucaktır işlem.

  • Baglantınızdan %20 sini kullanamadığınızı biliyormusunuz (Sadece xp professionalda)  Başlat >çalıştır >

  gpedit.msc  >bilgisayar yapılandırıcısı >yönetim şablonları >ağ >Qus paket zamanlayıcısı >ayarlanabilen bant genişliğini sınırla >etkin >bant genişlik sınırı = 0  >uygula >tamam yapmanız yeterli

  • Usb ve pci ile adsl yoluyla internete bağlananlar:  usp ve pci modemleri kullananlar bilir Windows açılınca hemen bağlantı kuramayız ama Ethernet modemlerde böyle değildir. Şimdi bu bekleme süresini aşagıdaki program sayesinde kaldıracağız.

  http://pages.sbcglobal.net/cgblack/cidial.exe

  • İmage tool bar açılmasın diyorsanız (resmin üzerine cursorun geldiginde kaydet butonu):

  Web sitelerinde gezerken bir resmin üzerine geldiğiniz zaman sol üst köşede "image toolbar " çıkar bu toolbar'ın

  özelliği kısayoldan resmi kaydetmeniz-yazdırmanız-arkadaşınıza göndermeniz için yapılmıştır. Eğer resimlerin üstüne geldiğinizde bu toolbar'ın bir daha çıkmasını istemiyorsanız  "tools > internet options"  deyin buradan "advanced" segmesine gelin burada "multimedia" bölümünü bulun "enable image toolbar" yazısının yanındaki tiki kaldırın  • İsteğiniz dışında yüklenen TOOLBAR sorunu: bilindiği gibi bunun aslında isteğiniz dışında yüklenmesine olanak yoktur. Herhangi bir sitede ya aktivex denetimi yoluyla yüklenir yada bir program kurarken bir şekilde yüklersiniz. Explorer penceresindeki toolbar bölümüne mause sağ clikck yapıp toolbarımızın adını oradan kaldırıyoruz ve daha sonra  denetim masas ı> program ekle kaldır  yardımı ile tamamen siliyoruz. Diyeceksinizki activex denetimlerine yakalanmadan toolbarı yüklemeden bu denetimleri kullanabilirmiyiz. Evt kullanabilirsiniz. Googlenin toolbarıyla bu işler hallolur. Hem popup olarak kullanıcaksınız.  http://toolbar.google.com/intl/tr/install


  alıntıdır
   

 2. avatar

  avatar Üye

  paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnternet Explorer tampon Forum Tarih
İnternet Explorer Giriş Sayfam Neden Değişmiyor İnternet Explorer hakkında herşey 26 Ocak 2013
İnternet Explorer 10 - IE 10 İnternet Explorer hakkında herşey 18 Eylül 2011
İnternet Explorer 9 RC İndir İnternet Explorer hakkında herşey 11 Şubat 2011
internet explorer dosya yukleme indirme hatasi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 2 Şubat 2011
Internet Explorer 15 Yaşına Girdi İnternet Explorer hakkında herşey 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş