İnternet explorer kullanıcılarına yeni güvenlik yaması

'İnternet Explorer hakkında herşey' forumunda Dine tarafından 23 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İnternet explorer kullanıcılarına yeni güvenlik yaması konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ebru Ekmekçi / milliyet.com.tr

  Son günlerde ortaya çıkan ve özellikle Internet Explorer 6 kullanıcılarını etkileyen güvenlik açığına karşı Microsoft özel bir yazılım yaması geliştirdi.

  Internet Explorer 8 başta olmak üzere sunduğu bütün yenilikçi yazılımlar ile bireylere ve kurumlara güvenli İnternet deneyimi sunmayı hedefleyen Microsoft, özellikle Microsoft Internet Explorer 6 web tarayıcısını etkileyen bir güvenlik açığına karşı geliştirdiği özel yazılım yamasını kendi web sitesinde yayınladı.

  Microsoft Güvenli Bilişim Ekibi bu yazılım yamasının, Internet Explorer 8 sürümü dahil tüm Internet Explorer sürümlerinde etkili bir koruma sağladığını açıkladı. Kullanıcılar Microsoft’un yayınlamış olduğu yazılım yamasına Windows Update üzerinden erişebileceği gibi doğrudan Microsoft Corporation sitesinden ilgili yamayı indirebiliyorlar: İnternetten kaynaklanabilecek tehditler konusunda müşterilerini sürekli uyaran Microsoft artan kötü niyetli atak girişimlerini dikkate alarak kullanıcılarına yazılım güncellemelerini düzenli olarak yapmalarını ve anti-virus yazılımı kullanmalarını öneriyor.

  Bilgisayarınızı etkin koruma konusunda daha fazla bilgiye Microsoft Türkiye’nin Microsoft Evde Güvenlik - Kimlik Hırsızlığı, Casus Yazılım ve Virüsleri Önlemeye Yardımcı Olma web adresinden erişebilirsiniz.

  IE 6 üzerinde etkili Microsoft Güvenli Bilişim Ekibi’nin (Trustworthy Computing Team) yaptığı araştırmalar söz konusu güvenlik açığının ağırlıkla Internet Explorer 6 sürümüne yönelik kötü niyetli bazı ataklara yol açabileceğine dikkat çekmesine rağmen söz konusu risk nedeniyle şu ana kadar tespit edilebilmiş önemli bir atak girişimi yaşanmadı. Bununla birlikte Microsoft Güvenli Bilişim Ekibi mümkün olduğu kadar hızlı davranarak gerekli yazılım yamasını kullanıcılarının hizmetine sundu.

  Bilindiği üzere web tarayıcıları her yeni internet bağlantısında yeni bir oturum başlatır ve ilgili web sitesindeki yazılım nesnelerini “okuyarak” kullanıcının web sayfalarının içeriğinden faydalanmasını sağlar. Her oturum kapandığında bu web nesneleri sistemde yer tutmaması ve güvenlik amacıyla silinir.

  Yeni yazılım yamasının engellediği güvenlik açığı, web tarayıcıların kullandığı yazılım nesnelerini yok etme aşamasında sistem belleğine müdahale etmeyi kolaylaştırıyordu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnternet explorer kullanıcılarına Forum Tarih
İnternet Explorer Giriş Sayfam Neden Değişmiyor İnternet Explorer hakkında herşey 26 Ocak 2013
İnternet Explorer 10 - IE 10 İnternet Explorer hakkında herşey 18 Eylül 2011
İnternet Explorer 9 RC İndir İnternet Explorer hakkında herşey 11 Şubat 2011
internet explorer dosya yukleme indirme hatasi Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 2 Şubat 2011
Internet Explorer 15 Yaşına Girdi İnternet Explorer hakkında herşey 8 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş