İnternet bedava oluyor...

'İnternet ve Network' forumunda DilzaR tarafından 18 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  İnternet bedava oluyor... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir belediyenin aldığı karar, diğer kurumlara da örnek olma yolunda...

  [​IMG]


  Kopenhag Belediyesi bu yaz itibariyle açık havada bedava internet hizmeti sunmaya başlayacak.

  Şehrin değişik bölgelerinde kurulacak internet erişim noktaları (hotspot) sayesinde isteyenler kablosuz bağlanma (wireless) opsiyonu olan dizüstü bilgisayarları (laptop) veya cep telefonları ile bedava internete bağlanabilecek.

  Kopenhag'ın bine yakın noktasına kurulacak hotspot'ların 150 metrekarelik bir alana sinyal verecekleri belirtilirken, hotspot'ların kapsama alanına girenlerin istedikleri zaman kolaylıkla bedava internet hizmetinde yararlanabilecekleri öğrenildi. Bu uygulama ile Kopenhag dünyada sakinlerine açık havada bedava internete bağlanma imkanı sağlayan 52 belediyeden biri olacak.

  Kamu İdaresi tarafından yapılan açıklama ile duyurulan bu gelişmenin sadece Kopenhag ile sınırlı olmadığı konunun ulusal çapta bir proje olduğu bildiriliyor. Bu bağlamda Danimarka sathında Kopenhag dahil toplam 6 bin noktaya hotspot kurulacak. Projenin bitmesiyle ülke çapında hotspot'ların toplam kapsama alanının 5,6 milyon metrekareye ulaşacağı ve bu oranın ülkenin toplam alanının yaklaşık yüzde 1'ine tekabül edeceği belirtiliyor.

  Bedava internet hizmeti veren bu kadar büyük bir yatırımın finansmanının ise belediyeler ve internet ekranında reklama belli bir yüzdenin ayrılması ile çözüleceği belirtiliyor.

  Ulusal çapta projeyi organize eden Gratis Danmark şirketinden Camilla Banja konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bedava internet hizmetimizi bütün tren istasyonlarına ve otobüs duraklarına da yaymak istiyoruz. Bu nedenle ulaşım sektörü yetkilileri ile görüşmeler yapıyoruz" dedi. Bununla birlikte Gratis Danmark'ın pilot bölge kapsamında Lolland ve Falster adalarında bedava açık hava internet hizmetine başladığı ve bölge sakinlerinin bu hizmetten yararlanmaya başladığı bildiriliyor.

  Bu arada sadece bir hotspot kurulmasının her belediyeye yaklaşık 8 bin krona mal olacağı belirtilirken Kopenhag belediyesinin proje kapsamında yaklaşık 8 milyon kron masraf yapacağı öğrenildi. Diğer taraftan Belediye Başkanı Ritt Bjerregaard Kopenhaglılara bedava internet hizmeti uygulamasının bu yaz başlayacağı müjdesini de verdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnternet bedava oluyor Forum Tarih
İnternet artık bedava İnternet ve Network 18 Ekim 2009
TurkNet'te İlk 6 ay bedava 8 Mb'lık internet İnternet ve Network 1 Ekim 2009
Bedava Site Blog İnternet Site Sayısını Hızlar Artırdı İnternet ve Network 19 Mart 2009
Ceple internet üzerinden bedava konuşma Nokıa 18 Şubat 2009
N73 ile Bluetooth Üzerinden İnternete BeDava Giriş!!! (Resimli Anlatım) Beleş İnternete Girme.Wlan Nokıa 1 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş