İnternet bankacılığında yeni dönem

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İnternet bankacılığında yeni dönem konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnternet bankacılığında yeni dönem

  AA Giriş Saati : 13.12.2009  [​IMG]

  Bireysel İnternet Bankacılığında ''Tek Kullanımlık Şifre'' uygulamasının 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlayacağı bildirildi.
  Alınan bilgilere göre, bankalar yaklaşan yeni yıl öncesi şubelerinde hesapları bulunan ve internet bankacılığını kullanan müşterilerine e-posta göndererek, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Bankalarda Bilgi Sistemleri Yönteminde Esas Alınacak İlkelere İlişkin Tebliği uyarınca, 1 Ocak 2010 tarihi itibariyle Bireysel İnternet Bankacılığına giriş için SMS ile tek kullanımlık şifrenin zorunlu hale geleceği belirtildi.


  Bu tarihten itibaren Türkiye'deki tüm bankaları kapsayan uygulama ile hesap sahiplerinden müşteri numarası, parola ve şifre bilgilerine ek olarak ''tek kullanımlık şifreleri''ni girmeleri de isteneceği kaydedildi.

  Yeni uygulamada müşterinin internet şubesine girmek istediğinde bankanın kendisine kısa mesaj aracılığıyla ''Tek Kullanımlık Şifre''yi göndereceği vurgulandı.

  Gönderilen uyarılarda, internet şubesi kullananların işlerinin aksamaması için 1 Ocak 2010 tarihine kadar kayıtlı ve güncel bir cep telefonu numarasını ilgili bankalara teyit ettirmeleri veya bildirmeleri istendi.

  Uygulama ile İnternet Bankacılığı'na girişlerin daha güvenli hale geleceği ve müşterilerin artık şifrelerini hatırlamalarına gerek kalmayacağı kaydedildi.
   

Bu Sayfayı Paylaş