İnsan hayatını tehlikeye sokacak alerji belirtileri

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İnsan hayatını tehlikeye sokacak alerji belirtileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Şiddetli Alerjinin Belirtileri - İnsan Hayatını Tehlike Sokacak Beliritiler  Tedavi edilmezse insan hayatını tehlikeye atabilecek olan şiddetli alerjinin belirtileri...

  İnsanlarda yaygın olarak görülen alerjilere yiyecekler, ilaçlar, polen ya da evcil hayvan kılı gibi çevresel tahriş ediciler yol açabiliyor. Alerji belirtileriniz hafif ya da çok aşırı ve ciddi olabiliyor, tedavi edilmezse insan hayatını tehlikeye atabiliyor.

  MayoClinic ve Ulusal Tıp Kütüphanesi ne göre, şiddetli alerji belirtileri arasında güçlükle nefes almak ve bilinç kaybı bulunuyor. İşte en yaygın olarak görülen diğer belirtiler:

  Nefes almada güçlük: Yiyeceklere, ilaçlara, evcil hayvan kılına veya böcek sokmasına karşı alerjik reaksiyonun bir parçası olarak nefes almada güçlük çekebilir ve hırıltılı nefes alabilirsiniz.

  Kurdeşen: Eğer hayvan tüyüne, ilaçlara ya da yiyeceklere alerjiniz varsa cildinizde kızarıklık, kaşıntı olabilir.

  Kabarmalar: Böcek sokmalarına, ilaç ve yiyeceklere karşı olan alerjilerde, cildinizde ya da alerjenin temas ettiği bölgede, ağzınızda kabarmalar oluşabiliyor.

  Kusma: Herhangi bir alerjenle temas ettiğinizde mideniz bulanıyor ya da kusuyorsanız, bu ciddi bir alerjinin göstergesidir ve acil tedavi gerektirir.

  Güçsüzlük: Alerjenle temasınızda kendinizi güçsüz hissedebilir, başınız dönebilir bu durum dengenizin bozulmasına ve bayılmanıza neden olabilir.

  Anafilaksi: Yaşamınızı tehdit eden anafilaksi, şiddetli alerji durumunda ortaya çıkar ve bunun belirtileri ise bilinç kaybı ve zayıf nabız atışıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnsan hayatını tehlikeye Forum Tarih
İnsanların hayatını kolaylaştırmak için bir çalışma yapsanız konusu ne olur kısaca Sorular ve Cevaplar 31 Ocak 2017
Dünyaki iklimler insan hayatını nasıl etkiler? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Soğuk Hava ve Kar Yağışı İnsan Hayatını Nasıl Etkiliyor Doğa ve Bitkiler 10 Aralık 2013
Toprak İnsanların Hayatını Nasıl Etkiler Doğa ve Bitkiler 22 Ekim 2013
Yağmur İnsan Hayatını Nasıl Etkiler Doğa ve Bitkiler 21 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş