İnsanın ister pozitif, ister negatif enerjiyi etrafına yayma gücü var mı?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda KaRDeLeN tarafından 6 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  İnsanın ister pozitif, ister negatif enerjiyi etrafına yayma gücü var mı? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanın ister pozitif, ister negatif enerjiyi etrafına yayma gücü var mı? Bu yayma nasıl bir etki yaratır 3. şahıslar üzerinde?

  İnsan vücudunun, hiç de azımsanmayacak denli bir enerji ürettiği doğru. Birçok Uzakdoğu felsefesinde, bu enerjinin kontrol edilmesi ve arzu edilen doğrultuda yönlendirilmesi konusunda çeşitli yaklaşımlar mevcut, ancak bilimselliği de eşit oranda tartışılır. Örneğin hepimiz, kendimizi her zaman iyi hissetmemizi sağlayan birilerini tanırız. İnsanın enerjisini olduğu gibi dışa vurması her zaman kolay olmayabiliyor. Bazen de belirli koşullamalar ile kendimizi sınırlar ve ruh halimizi gizlemeye uğraşıyoruz.

  İyi ya da kötü hissediyor olduğumuzda, bunun olumlu veya olumsuz enerji haline dönüşmesi, tamamen o anki moral durumumuza bağlı. Belirli durumlarda, feromon adı verilen kimyasalların da devreye girdiği ise yadsınamaz bir gerçek. Bu sayede, moral durumumuzu (hatta bazen de metabolik durumumuzu) ister istemez dışarıya yayıyoruz.

  Kısacası, pozitif ya da negatif enerji olarak adlandırdığınız durumun üçüncü şahıslar üzerindeki etkisi, o anki hislerin yoğunluğuna bağlı olarak değişebiliyor.​
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş