İngiltere'de bankalar borç vermeme noktasında

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  İngiltere'de bankalar borç vermeme noktasında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Londra (AA)– İngiltere;de yaşanan ağır ekonomik kriz yüzünden, son 6 ayda 5 milyon kişinin kredi kartı ve ferdi kredi başvurusunun bankalar tarafından reddedildiği açıklandı.

  Sözkonusu rakamın her gün 27 bin kişinin bu tür başvurular yapıp reddedildiği anlamına geldiğine dikkat çeken uzmanlar, bankaların krizin etkisiyle borç verme şartlarını ağırlaştırmalarının bu sonuca yol açtığını bildirdi.

  Rakamların İngiltere;de yaşayan ve yetişkin nüfusun yüzde 56;sını oluşturan 26 milyon kişinin, geçen 6 ay içinde finansal ürünlere başvurduğunu gösterdiğine işaret eden uzmanlar, bunların yüzde 13;ünün kredi kartı başvurularının reddedildiğini, yüzde 6;sının ise ferdi kredi başvurularına olumsuz yanıt aldığını bildirdi.

  Araştırmayı gerçekleştiren MoneyExpert.com adlı internet sitesinin direktörü Sean Gardner, ''bankacılık krizi bankaları kimseye borç vermeme noktasına sürükledi. Onlar şimdi bütün dikkatlerini sadece alabilecekleri kadar parayı geri almaya harcıyorlar. Borç vermeye ilgi duymuyorlar;; dedi.Bu arada İngiltere;de ülkede bugün bankalardan kredi kullananların 18 ay öncesine göre çok daha yüksek maliyetle karşı karşıya bulundukları da belirtiliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İngiltere'de bankalar borç Forum Tarih
İngiltere'de Üniversite Okumak İçin Ne Yapmak Gerekir? Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 11 Mart 2012
İngiltere'de Yabancilara İş Olanaklari Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 24 Nisan 2011
İngiltere'de Yaşam Maliyeti Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 24 Nisan 2011
İngiltere'de Hukuk Sistemi Ülke Kültürleri 24 Nisan 2011
İngiltere'de Nüfus Dil ve Din Ülke Kültürleri 24 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş