İnci Beyazlığına Giden Yol

'Ağız ve Diş Sağlığı' forumunda DilzaR tarafından 31 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  İnci Beyazlığına Giden Yol konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Dişlerinizi fırçalarken süreyi biraz abartıyor musunuz?

  Konu diş fırçalamak olduğunda çok sert ve çok uzun süre fırçalamak hem diş minesini hem de dişetini zedeler ve zarar verir. Uygulamanız gereken en iyi yöntem ise, sadece 2 veya 3 dakika boyunca, yumuşak uçlu diş fırçası kullanarak kısa ve nazik hareketlerle dişlerinizi fırçalamaktır. Dişeti çizgisi boyunca eksiksiz fırçalamayı unutmayın. Son olarak ise, bir ya da iki sefer dilinize atacağınız yumuşak fırça darbeleri ile taze ve ferahlık kokan bir nefese sahip olabilirsiniz.


  RealAge Önerisi: Diş ipi kullanmak ve dişlerinizi günlük, düzenli olarak fırçalamak Gerçek Yaş’ınızı 6.4 yıla kadar gençleştirir.

  Eğer uygulamakta olduğunuz diş fırçalama tekniğinin doğruluğundan emin değilseniz, diş doktorunuza daha ayrıntılı bilgi için danışabilirsiniz. Diş fırçalama konusunda en klasik ve doğru işlem ağzınızı 4 ayrı bölüm olarak düşünüp, üst sol ve sağ, alt sol ve sağ bölümlerine 30’ar saniye ayırarak fırçalamaktır.

  Zaman tutmak istemiyorum mu diyorsunuz? Veya aşırıya kaçtığınızdan emin değil misiniz? Elektrikli bir diş fırçası deneyebilirsiniz. Yeni çıkan bu tarz aletlerin birçoğunda zaman programlayıcısı mevcuttur; süre dolduğunda otomatik olarak dururlar.

  alintidir
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler....
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş