İnanılmaz virüs çetesi!

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Dine tarafından 27 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  İnanılmaz virüs çetesi! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Virüsü binlerce korsanla yayıp, çözümünü satıyorlar. Fakat sattıkları çözüm bile bir virüs.

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de dünyanın en büyük hacker çetelerinden biri çökertildi. Binlerce internet korsanını bir ağla birbirine bağlayan çetenin dünyanın en tehlikeli ve en kârlı internet virüslerini ürettiği açıklandı. Resmen dev bir bir şirket haline gelen çetenin bir binanın üç katında bütün virüs operasyonlarını yürüttüğü belirtildi.

  İnsan kaynakları departmanı bile kurmuşlar
  Çoğu öğrenci olan çete üyelerinin tutuklandığı ve haklarındaki iddianamenin de hazırlandığı ifade edildi. Seri halde virüs üretimi yapılan ofisten, birbirine bağlı çalışan binlerce hackerla bağlantı kurulduğunu ve üretilen internet virüslerinin bu hackerlar yardımıyla inanılmaz bir hızla yayıldığı iddia ediliyor. Hemen arkasından yayılan virüslerin çözümlerini satmaya başlayan çetenin, çözüm olarak sattığı antivirüs programının da kurulan bilgisayardaki kredi kartı bilgilerini çalan ayrı bir virüs olduğu, çetenin bu yolla bir anda büyüdüğü ve şirket haline çevirdikleri ofise bir insan kaynakları departmanı bile kurduğu söyleniyor.
  180 milyon dolar ciroya ulaştılar
  Ukrayna'daki üç katlı ofisin, Doğu Avrupa'dan Bahreyn'e, Hindistan'tan ABD'ye kadar kurulmuş dünyanın en büyük hacker ağının merkezi olduğu tahmin ediliyor. Antivirüs şirketi McAffe'nin aylarca yaptığı çalışmalar sonucunda çetenin yıllık satışlarının sadece 2008 yılında 180 milyon doları bulduğunu gösteriyor. Ayrıca çetenin, kendi yaydığı virüslerin çözümü olarak sattığı programı en azından iki düzine ülkeye sattığı belirtiliyor. Bir diğer antivirüs şirketi olan Panda ise her ay dünyada 35 milyon PC'nin bu türden virüs programlarına maruz kaldığını ve bunun yarattığı zararın 400 milyon dolara ulaştığını açıkladı.


  Habertürk
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İnanılmaz virüs çetesi Forum Tarih
İspanyol BiLim AdamLarının inanıLmaz BuLuşu Bilim & Teknoloji 13 Ekim 2010
Inanılmaz Adam Oyunu - Inanılmaz Adam Oyna Flash Oyunlar 14 Temmuz 2010
BMW 335i 2007 Modifiye Resimleri...Bu sefer mavinin inanılmaz uyumu ile Modifiyeli Arabalar&Parçalar 26 Mart 2010
Inanilmaz Bir Oyun<<War RPG N97 - 5800 XpressMusic Game N-Gage & Os9x Oyunları 17 Ocak 2010
F.Bahçe'de inanılmaz yasak! Fenerbahçe 8 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş