İlker Özcan - İlker Özcan kimdir - İlker Özcan biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İlker Özcan - İlker Özcan kimdir - İlker Özcan biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İlker Özcan

  15 Nisan 1979 Mersin doğumlu İlker Özcan 5 yaşında müzikle buluştu, 10 yaşından itibaren özel gitar ve piyano dersleri alaya başladı. Mersin’de doğup büyüyen sanatçı, yurt dışında 1.5 sene yabancı dil eğitimi aldı. Müzikal eğitimini devam ettirmek isteyen İlker Özcan, bu yıl konservatuar sınavlarına hazırlanıyor.

  Büyük ozanlarımızdan Karacaoğlan, Pir Sultan Abdal ve Yunus Emre’nin yazmış oldukları sözlere hayran olan ve onları ruhunda hisseden İlker Özcan, o duyguları, o yaşanmışlıkları bugün hiçbir söz yazarının yazabileceğine inanmıyor. İlker Özcan’nın bugüne kadar yaptığı 150 şarkının söz ve müziği kendisine ait. Sözleri Karacaoğlan’a bestesi İlker Özcan’a ait olan “Ela Gözlüm” adlı şarkıyı yorumlayan Haluk Levent ise “o geleceğin Aşık Veysel’i olmaya aday” diyor.

  İlker Özcan’ın “Sana Çıkar Yollarım” isimli albümünde söz-müziği kendisine ait olan 7 şarkısı var. Ayrca albümde bulunan sözleri Yunus Emre’ye ait olan “Uyman Uyman” isimli şiiri henüz 14 yaşındayken bestelediğini söyleyen İlker Özcan “öyle bestelerim var ki Michael Jackson bile okuyabilir” diyor.

  Yeni albümünün ilk klibi “Biz Ayrıldık” adlı şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Kubilay Kasap’ın yaptığı ilk klibi beğeniyle izlenen İlker Özcan, önümüzdeki günlerde, “Değmeli” adlı türküye Mersin’de Hakan Yonat yönetiminde bir konser klibi çekmeye hazırlanıyor.  alintidir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İlker Özcan İlker Forum Tarih
Ilker Ozcan - Sana Cikar Yollarim Sarki Sozleri Yerli şarkı sözleri 22 Ocak 2009
İlker İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 27 Şubat 2012
İlker Tuncay Kimdir - İlker Tuncay Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 27 Mart 2011
İlker Başrol 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 22 Şubat 2011
İlker Yasin Solmaz Röportajı - Defne Joy Foster'ın eşi İlker Yasin Solmaz Magazin Haberleri 16 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş