İlk Gece Namazı ve İlk Gecede Okunacak Dualar

'İslamda Aile ve Kadın' forumunda SeLeN tarafından 16 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  İlk Gece Namazı ve İlk Gecede Okunacak Dualar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ilk gece okunacak dua nedir - ilk gecede okunan dualar - Evlilikte İlk Gece Okunacak Dua bilgi - Evlilikte ilk gece namaz kılınışı  Dâmad, gelinin yanina girince, ikisi de, iki rek’at namaz kilmalidirlar. Sonra dâmad, gelinin kâkülünden tutup: “Allahümme bârik lî fî ehlî ve bârik lî ehlî fiyye, Allahümmerzuknî minhâ verzukhâ minnî. Allahümmecma’beynenâ mâ cema’te fî hayrin ve ferrik beynenâ izâ ferrakte fî hayrin” duâsini okur. Onunla cima edecegi zaman: “Allahümme bismike estahleltü fercehâ ve bi emânetike ehaztühâ. Allahümme femâ kadayte sey’en min rahmihâ fec’alhü bârren takiyyen, vez’alhü müslimen seviyyâ ve lâ tec’alhü müfsiden serîken lis-seytanî” der.
  Biri de, cima’ ederken seytandan Allahü teâlâ’ya siginmaktir. Bu esnâda söyle der: “Bismillâhi Allahümme cennibnâ-s-seytâne ve cennibi-s-seytâne mâ razaktenâ”, ya’ni seytani bizden ve bize verdigin çocuktan uzak eyle der. Bu durumda kendilerine çocuk verilirse, seytan ona zarar veremez.


  alıntı..


  ilk gecede namaz nasil kılınır  Evlenenlerin ilk gece kildiklari iki rekat namaz hakkindaki bilgileriniz nedir? Bu namazin delili nedir? Nasil kilinir? Rekatlarda hangi dualar okunur vs. vs... ???Gerdek ( zifaf) gecesi damat ve gelin, Allah rizasi icin ikiser rekat namaz kilarlar. 1.rekatta Kafirun suresi, 2.rekatta ihlas suresi okunur..sonra: ** edit ( Allahim Ailemde bana bereket ihsan eyle,..Beni de aileme bereketli kil. Allahim, Ailemden bana, benden de aileme rizik ihsan eyle,..Allahim, birlesmelerimizin hayirlilarinda bizi birlestir ve hayirli olmayanlarinda bizi ayir.)...
  KAYNAK.: MEVLUT ÖZCAN
  Din gorevlisinin el kitabi,..Sabir yayinlari -1
  1989 yili 4. baskisi
   

 2. Allah razi olsun bu tür konular çok önemli hem evliliğin ilk gecesinde hemde islam dini acisindan faydali gördüm.Allah (c.c) sizden razi olsun.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - İlk Gece Namazı Forum Tarih
Tilki derisinden vazgeçer de alışkanlıklarından vazgeçmez anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 4 Mart 2014
Gökçeboğaz Gecekli İlköğretim Okulu Bilgileri Alaçam Samsun Samsun Tanıtımı 3 Şubat 2012
Rebiülevvel ayının ilk gecesi yapılması gerekenler Dini Sohbetler Dini Forum 11 Ocak 2012
Evlilikte İlk Gece Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 20 Ekim 2011
ilahi Sözleri - Cemal Kuru - Kabrimin ilk Gecesi iLahisinin Sözleri İlahi Sözler Ezgiler 26 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş