İlk 30 Gün - Ariane de Bonvoisin

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  İlk 30 Gün - Ariane de Bonvoisin konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İlk 30 Gün - Ariane de Bonvoisin Kitap tanıtımı - Kitap özeti

  Kitap künyesi

  Ariane de Bonvoisin; Çeviren: Ertuğrul Memed Koç
  Kuraldışı Yayınevi;
  İstanbul, 2010, 14 x 20 cm, 216 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
  ISBN No: 9789752751521

  Kitap hakkında

  Değişimin en zor dönemi ilk otuz gündür.

  İşini kaybetmek! Kariyer değiştirmek! İlk kez anne baba olmak! Evlenmek! Boşanmak! Okuldan mezun olmak! Hasta anne babaya bakmaya başlamak! Şehir/ülke değiştirmek! Aşırı kilo almak/vermek! Sevgiliyi kaybetmek! Yeni bir ilişkiye başlamak! Ciddi bir hastalıkla karşı karşıya kalmak! Bir anda yaşanılan kayıp!

  Gereken bir değişimi başlatmak istiyor fakat cesaret edemiyorsanız, değişime karşı koymaya çalışıyorsanız, değişim apansız geldiyse, değişim istiyor ama ne yapacağınızı bilemiyorsanız, değişime adapte olarak yaşam yolculuğuna devam etmeniz için İLK OTUZ GÜN içindeki tutumunuz çok önemli.

  İster beklenmedik, ister planladığınız bir değişim olsun değişimin ilk günleri, ilk haftaları duygusal açıdan en zor dönemdir. Zihnimiz sorular, şüpheler, korku ve endişe ile dolu olur. Ne yapacağımızı bilemediğimiz, desteğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönem bu dönemdir.

  Herkes değişim yaşar. Değişimlerden kaçamayız. Sürekli değişim hayatın yasasıdır. Ne tür bir değişimden geçersek geçelim değişim sürecini kolaylaştırmak, değişimin içindeki iyiyi ve geliştirici deneyimi görebilmek, umutlu, dayanıklı ve sakin olabilmek için gereken gücü ve canlılığı hissetmemiz kendi elimizde.

  Her değişimin dokuz prensibi vardır.

  Gerçek hayat hikâyeleri, pratik uygulamalar, ilham verici öneriler ile bu kitap, hayata yeniden başlamanız için size sevecen ve bilgili bir dostunuz ya da terapistiniz gibi destek verecektir.

  Kapak

  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş